Вчені назвали нову небезпеку польотів на Марс

10 березня 2017, 13:25
Дослідники з Університету Уейк-Форест в США виявили, що тривалий вплив космічного випромінювання підвищує ризик лейкемії

Вплив космічного випромінювання на організми астронавтів пошкоджує клітини, відповідальні за утворення всіх клітин крові, йдеться в статті Medical Express.

Вчені проводили досліди на мишах з трансплантованими людськими стовбуровими клітинами. Результати показали, що випромінювання, що зустрічається в глибокому космосі може збільшити ризик лейкемії у людини.

Відео дня

"Наші результати викликають тривогу, оскільки вони показують, що опромінення потенційно може збільшити ризик лейкемії. Вплив випромінювання виявився дуже шкідливим для гемопоетичних стовбурових клітин, знизивши їх здатність виробляти майже всі типи клітин крові на 60-80%", - сказав Крістофер Порада, один із співробітників проекту.

Крім того, група визначила і вивчає загальну харчову добавку, яка могла б захищати астронавтів від цих руйнівних наслідків.

Раніше НВ розповідало, що NASA провело експеримент з астронавтами-близнюками, який показав, як змінюється організм людини в космосі. Інша дослідницька група виявила явне зниження темпів формування кісток, а також невеликі негативні зміни у швидкості мислення і точності пам'яті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X