Іспанські лікарі виявили препарат, що блокує передачу ВІЛ статевим шляхом

24 листопада 2016, 12:06
Нові ліки майже повністю виключають можливість передачі вірусу при статевих контактах

Препарат під назвою долутегравір здатний проникати в насінники чоловіків і дуже швидко знищувати вірус. Про це повідомляє РИА Новости з посиланням на Journal of Infectious Diseases.

Відео дня

"При прийомі антиретровірусних ліків приблизно 5-25% чоловіків, заражених ВІЛ, не позбавилися від присутності вірусу в їх статевих залозах. З цієї причини ми завжди рекомендуємо ним користуватися презервативами в тому випадку, якщо їх статеві партнери не є носіями цього вірусу. Новий препарат, долутегравір, може позбавити їх від цієї потреби", — заявив Деніел Подзамчер з університету Барселони.

Як пояснюють вчені, хворі на ВІЛ сьогодні можуть прожити десятки років після зараження завдяки комбінованій антиретровірусній терапії комбінації з декількох препаратів, що пригнічують деякі етапи розмноження вірусу всередині імунних клітин людини.

Подібне лікування не призводить до повного зникнення вірусу – по суті, він просто впадає в сплячку" і ховається всередині інших тканин тіла, чекаючи "кращих часів". Коли хворий перестає приймати ліки, ВІЛ "прокидається" і продовжує руйнувати імунну систему.

Як розповідають Подзамчер і його колеги, навіть при застосуванні антиретровірусних препаратів ВІЛ довгий час залишається в невеликих кількостях у тих органах, куди імунні клітини практично ніколи не проникають, в тому числі і в статевих залозах.

Експерименти, проведені командою Подзамчера, показали, що ці проблеми можна вирішити за допомогою нового класу антиретровірусних препаратів, що пригнічують так звану інтегразу – особливий білок, який допомагає вірусу вбудувати свою ДНК в заражені клітини.

Як виявилося, один з таких препаратів — долутегравір — здатний проникати в насінники чоловіків і дуже швидко знищувати вірус, знижуючи концентрацію ВІЛ у спермі до фактично нульових величин приблизно через місяць після початку прийому. Лише один пацієнт з п'ятнадцяти, за словами вчених, не зміг добитися такого результату через півроку після початку лікування, проте через шість місяців ситуація покращилася, і його сперма була майже повністю очищена від ВІЛ.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X