Ілон Маск: Вибух ракети Falcon 9 відбувся через твердий кисень

7 листопада 2016, 15:19
Інженери SpaceX встановили точну причину недавнього вибуху ракети Falcon 9 і готуються відновити польоти до середини грудня

Засновник і глава компанії SpaceX Ілон Маск назвав аварію "найбільш складною головоломкою" з тих, з якими їм доводилося стикатися. Тепер, коли стало зрозуміло, що причина вибуху - в замерзанні рідкого кисню, компанія розраховує відновити запуск Falcon 9, пише Engadget.

Відео дня

За словами Маска, вибух, який знищив ракету і її вміст, був викликаний "справді дивною проблемою, яка ніколи не виникала раніше в історії ракетобудування".

Як з'ясувалося, вибух стався близько ємностей з вуглекомпозитних матеріалів з рідким гелієм, що знаходяться в баку з рідким киснем у верхньому ступені ракети. Як зазначив Маск, в результаті сталася хімічної реакції утворився твердий кисень, який вступив в реакцію з вугуглекомпозитними матеріалами ємностей. Іншими словами, ймовірно, покриття, що захищає від кисню, було дуже тонким і його пошкодили кристали, що утворилися в рідкому кисні.

Як повідомляло НВ, раніше компанія SpaceX оголосила про те, що їм вдалося відтворити умови, що передують поломці, шляхом маніпулювання параметрами тиску і температури в повністю заповненим гелієм резервуарі.

Додамо, що, рідкий гелій зберігається в баках при температурі -268,89 градуси за шкалою Цельсія, а температура рідкого кисню істотно вище – -206,67 градуси. При цьому, строго кажучи, гелій в баках перебував у агрегатному стані "надкритичної рідини".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X