Інженери SpaceX встановили причину вибуху ракети Falcon 9

31 жовтня 2016, 17:58
Аварія ракети Ілона Маска сталася у вересні 2016 року через проблеми в системі подачі гелію

За словами інженерів, в надзвичайній ситуації винен один з гелієвих резервуарів, розташованих у другому ступені в ємності з киснем. Результати команда SpaceX представила наприкінці жовтня, уточнює Science Alert.

Відео дня

"Після тестування в Техасі, SpaceX показав, що може відтворити збій за умов завантаження гелію. Ці умови в основному залежить від температури і тиску гелію", - відзначають в SpaceX.

Оскільки вибух стався під час звичайної заправки, це означає, що двигуни не були включені, і SpaceX досі намагається визначити альтернативне джерело тепла для вибуху. Серед таких джерел називають і можливість саботажу.

Тепер у команди SpaceX два основних завдання: повторити всі події вибуху, щоб побачити, як саме мінливі умови, зокрема температура, можуть викликати вибух; і перепроектувати криогенну систему, щоб переконатися, що вибух не повториться.

Раніше НВ повідомляло, що безпілотна ракета Falcon 9 перетворилася на палаючу кулю під час передстартової перевірки на станції ВПС на мисі Канаверал. Ракета, що знаходиться на борту супутник від Facebook були знищені.

Компанія збирається відновити польоти до кінця 2016 року. Крім запуску комерційних супутників і доставки продовольства на МКС, SpaceX планує відновити роботу над Falcon, який призначений для доставки людей на орбіту.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X