Чим більше ви фотографуєте, тим гірше працює ваша пам’ять — дослідження

29 квітня 2021, 23:17
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фотографування спостережуваних об'єктів призводить до того, що зрештою людина гірше запам’ятовує те, на що вона дивиться.

Вчені з Бінгемтонского університету провели експеримент, в якому взяли участь 500 осіб. Їм показали різні предмети мистецтва, серед яких були картини, фотографії та ескізи. Частина добровольців мала просто дивитися на них, інша частина — ще й фотографувати. Потім вони пройшли п'ять тестів на пам'ять, які перевіряли два типи категоризації об'єктів мозком — перцептивний і концептуальний, пише Science Times.

Відео дня

Перцептивне сприйняття відноситься до сприйняття деталей і порівняння тогонаскільки один об'єкт схожий на інший. Концептуальне сприйняття засноване на поняттях і концепціях, що дозволяє запам'ятовувати предмети відповідно до того, що вони роблять.

Зрештою, ті, хто фотографував предмети мистецтва, показали гірші результати в обох випадках. Причому, для чистоти результатів вчені провели два раунди тестування — через 20 хвилин після відвідування «галереї» і через 48 годин.

Імовірно це пов'язано з тим, що фотографія зараз сприймається як спосіб освіжити пам'ять пізніше. Людина, яка знімає те, що відбувається навколо, бачить все через призму своєї камери, що може спотворити її сприйняття. А коли пізніше вона скролить стрічку з фотографіями, вона відчуває «приємне відчуття ностальгії», зазначають дослідники. Так що тут потрібно вирішувати, чого вам хочеться більше — відчувати більше емоцій «зараз» або «потім». 🤔

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X