Дуже самотні пікселі. Марсіанський вертоліт Ingenuity сфотографував ровер Perseverance з повітря

29 квітня 2021, 13:33

Вертоліт NASA Ingenuity зумів сфотографувати марсохід Perseverance з повітря, надавши безпрецедентний знімок робота-дослідника на поверхні іншого світу.

Ingenuity знаходився на висоті п'яти метрів і відстані приблизно 85 метрів від марсохода, повідомили інженери NASA.

"Ой, ось і я! Ніколи не думав, що буду об'єктом іншого фотографа на Марсі. Відмінний знімок команди #MarsHelicopter", - заявили куратори Perseverance від імені марсохода через його офіційний акаунт.

Відео дня

Справедливості заради, посадковий модуль NASA Pathfinder сфотографував перший в світі марсохід Sojourner на Червоній планеті ще в 1997 році. Але обидва цих робота твердо стояли на землі.

Вертоліт знаходився на відстані близько 85 м від Perseverance, коли він зробив знімок, літаючи на висоті близько 5 м, повідомили представники NASA в описі фотографії.

Знімок був зроблений під час третього польоту Ingenuity на Марс, наймасштабнішого вильоту на сьогодні. Ingenuity подорожував в неділю набагато швидше і далі, ніж раніше, подолавши загальну відстань близько 100 м.

NASA
Фото: NASA

Команда Ingenuity прагне провести ще два рейси за місячне польотне вікно вертольота, яке закривається на початку травня. Продовжити це вікно неможливо: Perseverance, який підтримував роботу Ingenuity, незабаром повинен зосередитися на своїй власній місії з пошуку і збору зразків.

Ці останні два польоти, ймовірно, будуть ще більш складними і амбітними, ніж недільний виліт, оскільки команда хоче "вийти за межі можливостей" маленького робота. Менеджер проекту Мімі Аунг з Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії заявила раніше в цьому місяці, що вона хотіла б, щоб вертоліт пролетів близько 600 метрів, якщо це можливо.

Перший політ Ingenuity на Червоній планеті відбувся 19 квітня. Тоді він піднявся вгору на три метри, вертоліт завис на місці на 30 секунд і опустився назад на поверхню. Ця подія відкрила епоху авіаційних польотів поза Землею.

Апарат Ingenuity здійснив свій другий політ 22 квітня. Протримавшись на висоті трьох метрів 39 секунд, він спокійно опустився на поверхню. Звучить як щось буденне - але це взагалі не так, і зараз ми пояснимо, чому.

Політ Ingenuity відкрив епоху авіаційних польотів поза Землею, що знаменує собою нову віху в історії освоєння космосу людиною.

Може здатися, що люди як і раніше літали не на рідній планеті - зрештою, марсоходи починають свою роботу не самі собою, так і Аполлон-11 привіз Ніла Армстронга на Місяць, щоб він зробив той самий «Один маленький крок для людини, але гігантський стрибок для всього людства».

Показати ще новини
Радіо НВ
X