Історичний політ. Марсіанський гелікоптер NASA піднявся в небо Червоної планети

19 квітня 2021, 13:44

Апарат Ingenuity здійснив свій перший політ на Червоній планеті в понеділок 19 квітня.

19 квітня Ingenuity успішно відірвався від поверхні Марса. Піднявшись на три метри вгору, гелікоптер завис на місці на 30 секунд і опустився назад на поверхню. Ця подія відкрила епоху авіаційних польотів поза Землею.

Відео дня

https://www.youtube.com/watch?v=x0CozLp3Xx0

«Ми зробили перший в історії керований політ на іншій планеті. Це відкриває дорогу для створення інших літальних апаратів, які NASA відправить на інші світи Сонячної системи», — розповіла Мімі Онг, науковий керівник проекту Ingeniuity.

Гелікоптер Ingenuity вартістю $ 85 млн став першим літальним апаратом в іншому світі і першим на Марсі. Планувалося, що він зробить дуже короткий перший політ, досягне висоти близько 3 м, а потім приземлиться.

Післяполітна прес-конференція буде проводитися о 14:00 EDT (21:00 за Києвом).

Первісна дата польоту 11 квітня була змінена, оскільки інженери працювали над передпольотною перевіркою і вирішенням проблеми з послідовністю команд. Марсохід Perseverance буде забезпечувати підтримку під час польотів, фотографування, збору даних про навколишнє середовище і розміщення базової станції.

Ця демонстрація технології проводиться за підтримки управліннями місій NASA з науки, аеронавтики і космічних технологій. Лабораторія реактивного руху, керована для NASA Каліфорнійським технологічним інститутом в Пасадені, Каліфорнія, побудувала і управляє операціями для Ingenuity і марсохода Mars 2020 Perseverance.

Раніше НВ писав, що марсіанський посадковий модуль InSight, який приземлився на марсіанській рівнині під назвою Elysium Planitia в 2018 році, останні кілька місяців «бореться за життя».

Справа в тому, що непередбачувана погода і бурі на Марсі майже позбавили апарат енергії.

На відміну від інших місць, куди NASA відправило марсоходи і десантні апарати, включаючи місце посадки нового марсохода Perseverance і його вертольота, потужні пориви вітру не охопили Elysium Planitia.

Ці вітри, які інженери називають «подіями очищення», необхідні, щоб здувати червоний марсіанський пил з сонячних панелей роботів NASA. Без їх допомоги на InSight скупчився товстий шар пилу, і він з усіх сил намагається поглинати сонячне світло.

Показати ще новини
Радіо НВ
X