Зовсім поруч. Астрономи виявили невелику екзопланету біля найближчої до Землі зірки

11 лютого 2022, 12:09

Кандидат в екзопланети, який отримав ім'я Проксима d, обертається навколо зірки Проксима Центавра, червоного карлика всього за 4,2 світлові роки від Сонця.

На думку астрономів, маса екзопланети становить лише чверть маси Землі.

Це робить її однією з найменших екзопланет, коли-небудь виявлених, і найменшою, виявленою при спостереженні гравітаційного впливу екзопланети на її зірку.

Відео дня

«Відкриття показує, що наш найближчий зірковий сусід, здається, наповнений цікавими новими світами, доступними для подальшого вивчення та майбутніх досліджень», — каже астрофізик Жоао Фарі з Інституту астрофізики в Португалії.

Нововідкрита планета, яка одержала позначення Проксіма d, обертається навколо Проксіми Центавра на відстані близько чотирьох млн км — менш ніж десята частина відстані від Меркурія до Сонця.

Один її оборот навколо Проксіми Центавра триває лише п'ять днів.

Біля цієї зірки є ще дві планети: Проксима b, по масі порівнянна із Землею, яка обертається навколо материнської зірки за 11 земних днів і лежить у потенційно населеній зоні, і передбачувана Проксима c, яка робить один оборот за своєю орбітою за п'ять земних років.

Раніше НВ писав, що нещодавно міжнародна група астрономів на чолі з Джонатаном Бранде з Канзаського університету виявила водяну пару в атмосфері екзопланети TOI-674b.

Ця планета трохи більше за Нептун і обертається навколо червоного карлика на відстані близько 150 світлових років від Землі, що, за мірками Всесвіту, — зовсім поруч, розповіли астрономи.

Наявність води на "Супер-Нептуні" каже про те, що спочатку він сформувався далі від батьківської зірки і якимось чином наблизився до неї з часом.

Досі лише у трьох інших екзопланет розміром з Нептун були виявлені аспекти їх атмосфер, хоча поява таких апаратів, як телескоп імені Джеймса Вебба, обіцяє «золоте століття» у вивченні атмосфер екзопланет.

Показати ще новини
Радіо NV
X