У пошуках життя. Європейське космічне агентство збудує на орбіті обсерваторію для пошуку екзопланет

17 січня, 12:01
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Європейське космічне агентство схвалило будівництво PLATO (Фото:ESA)

Європейське космічне агентство схвалило будівництво PLATO (Фото:ESA)

PLATO, дослідницька місія нового покоління з пошуку планет, отримала необхідні дозволи після того, як у січні 2022 року завершився аналіз амбітного проекту.

Аналіз підтвердив надійність інтерфейсів між космічним кораблем та корисним навантаженням, зазначили в ЄКА.

Як зазначається у проекті, місія PLATO використовуватиме одразу 26 камер, щоб виявити та описати екзопланети, що обертаються навколо зірок, подібних до нашого Сонця.

Відео дня

Проект PLATO (PLAnetary Transits and Oscillations of Stars) було обрано Європейським космічним агентством у 2014 році для реалізації у рамках програми Cosmic Vision. Це буде космічна обсерваторія середнього класу загальною масою 2134 кг.

Критичний аналіз проекту PLATO провели через ризики розробки, пов'язаних саме з серійним виробництвом камер. Перевірка проводилась у період із липня по грудень 2021 року. Групи перевірки складалися з більш ніж 100 осіб з ЄКА, поділених на дві групи (одна для космічного корабля та одна для корисного навантаження), які представили свої висновки раді директорів.

Засідання наглядової ради відбулося 11 січня 2022 року. Після нього може розпочатися другий етап промислового контракту, очолюваний OHB System AG з Thales Alenia Space у Франції та RUAG Space System у Швейцарії у складі основної команди.

Наступною важливою віхою для PLATO стане критичний аналіз конструкції космічного корабля у 2023 році, під час якого буде перевірено детальну конструкцію всього космічного корабля, перш ніж приступити до його збирання.

Після запуску, який зараз запланований на кінець 2026 року, PLATO відправиться в точку Лагранжа 2 у космосі, на 1,5 мільйона кілометрів далі Землі в напрямку від Сонця. З цього моменту телескоп спостерігатиме за більш ніж 200 000 зірок протягом своєї чотирирічної номінальної роботи, вишукуючи регулярні провали в їхньому світлі, викликані проходженням планети зоряним диском. Аналіз цих транзитів та змін зоряного блиску дозволить точно визначити властивості екзопланет та їх батьківських зірок.

"Після цього успішного огляду ми можемо продовжити виконання цієї захоплюючої місії, яка зробить революцію в наших знаннях про екзопланети аж до розмірів Землі і відкриє нові можливості у вивченні еволюції зірок", - сказала Ана Херас, науковий співробітник проекту PLATO в ЄКА.

Раніше НВ писав, що космічний телескоп Джеймса Вебба повністю розгорнув свій сонцезахисний екран розміром з тенісний корт, що стало важливою віхою для успіху його місії.

Теплозахисний екран необхідний телескопу для захисту від випромінювання з боку Сонця, Землі та Місяця, зазначили у NASA.

"Всі п'ять шарів сонцезахисного козирка повністю натягнуті", - сказав диктор у центрі управління обсерваторії в Балтіморі, де члени команди спостерігали за процесом у прямому ефірі.

Пристрій довжиною 21 м у формі повітряного змія діє як парасолька, гарантуючи, що інструменти Вебба залишаться в тіні, щоб вони могли виявляти слабкі інфрачервоні сигнали з далеких куточків Всесвіту.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X