Дослідники уточнили час зародження життя на Землі

20 грудня 2017, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Геологи, які проаналізували останки стародавніх мікробів, прийшли до висновку, що життя на Землі могло зародитися 4 млрд років тому

Вчені довели, що знайдені в Західній Австралії скам'янілості мають органічне походження, повідомляє IBT.

З огляду на вік породи в 3,5 млрд років це означає, що життя на Землі з'явилося раніше цього терміну. Прямих доказів терміну саме в 4 млрд років немає, але немає ніяких підстав вважати, що це було неможливо в принципі.

Відео дня

У дослідженні, яке було опубліковано в Працях Національної академії наук у понеділок, 18 грудня дослідники Каліфорнійського університету і Університету штату Вісконсін-Медісон описали 11 мікробних викопних зразків з п'яти окремих таксонів. Серед них виявилися здатні до фотосинтезу бактерії, археї, які синтезували метан, і гамма-протеобактерії, які цей метан споживали.

Вчені визначили ізотопний склад зразків і виявили, що відносний вміст ізотопів вуглецю C12 і C13 в них відповідає речовині живого організму, а не мертвої матерії. Вивчені авторами 11 зразків мали розміри порядку сотої частки міліметра - в десять разів тонші людської волосини.

Дане відкриття відсуває час появи архей майже на 800 мільйонів років - раніше вчені вважали, що вони з'явилися значно пізніше бактерій, приблизно 2,7 мільярда років тому.

Раніше НВ повідомляло, що австралійські і новозеландські вчені виявили найдавніші відомі науці рештки мікроорганізмів, віком приблизно 3,48 мільярда років, навесні 2017 року в районі Пілбара. Весь цей час тривало дослідження і перевірка гіпотез.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X