3,5 мільярда. Знайдено найдавніші сліди життя на Землі

11 травня 2017, 07:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Австралійські і новозеландські вчені виявили найдавніші відомі науці рештки мікроорганізмів, віком приблизно 3,48 мільярда років

Знахідка дозволить вирішити одну з найбільш важливих дискусій в еволюційній біології: життя виникло глибоко в океані або в прибережних водоймах, пише Science Alert.

Вчені знайшли відбитки мікробів і інших мікроорганізмів в регіоні Пілбара на півночі Західної Австралії, де кілька мільярдів років тому були діючі вулкани. Вік знахідки оцінюється приблизно в 3,48 мільярда років.

Відео дня

"Наші цікаві знахідки не тільки розширюють рекорди життя, яке було в гарячих джерелах 3 мільярди років тому, вони свідчать про те, що життя на Землі з'явилася набагато раніше, ніж вважалося раніше, приблизно на 580 мільйонів років раніше", - каже одна з авторів дослідження, Тара Джекич, з університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

Згідно з результатами дослідження Джекіч і її колег, в каменях регіону Плибара міститься гейзерит, він же кременистий туф, тверда пориста порода, що складається з опалу. Раніше найдавніше родовище гейзериту було виявлено лише в скелях віком 400 млн років. Таким чином, життя могло зародитися і в прадавніх джерелах на суші.

У відкладах збереглися сліди бульбашок, які могли бути раніше заповнені субстанцією, що виробляється мікроорганізмами.

"Це показує, яке розмаїття життя існувало в прісній воді дуже рано в історії Землі", -підкреслив один з команди дослідників, Мартін Кранендонок.

Вчені відзначають, що це дослідження також важливо для пошуку слідів життя на Марсі, оскільки на цій планеті є древні відкладення гарячого джерела, схожого на джерело в Пілбарі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X