У ПАР знайшли найдавнішу багатоклітинну істоту

26 квітня 2017, 09:16
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
В Африці знайшли рештки грибів віком понад двох мільярдів років

На думку вчених, знахідка переписує еволюційну історію цих організмів, які не відносяться ні до тварин, ні до рослин, пише Phys.org.

Професор Біргір Расмуссен, який виявив сліди найдавніших грибів у вулканічних породах, згадує, що знахідка була майже випадковою.

Відео дня

"Моя увага була звернена на ряд усталених бульбашок газу, і, коли я збільшив роздільну здатність мікроскопа, я був вражений. Бульбашки були заповнені сотнями вишукано збережених ниток, які просто кричали "життя", - зазначає вчений.

Дослідники виявили сліди життя, вивчаючи породи, що сформувалися в околицях підводних вулканів, що існували на місці сучасної Південної Африки 2,4 мільярда років тому. Сумнівів в органічному походження цих скам'янілостей немає, так як і структура, і складність їх будови не могла бути породжена неживою природою.

Лава, що оточує бульбашки, була віком 2,4 мільярда років, а не 2,2 мільярди років, як вважалося раніше. Додаткові 200 мільйонів років в датуванні дуже важливі, оскільки саме в цей період на Землі різко збільшилася кількість кисню. А найдавніші гриби, як з'ясовується, були на планеті ще до так званої "кисневої катастрофи".

За словами вчених, гриби співіснували з бактеріями, використовуючи хімічно накопичену енергію останніх для свого метаболізму. В цих умовах кисень, який в той час дуже рідко зустрічався в атмосфері планети, їм був не потрібен.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X