Астрономи помітили в Сонячній системі незвичайний астероїд

21 вересня 2017, 14:13
Міжнародна група вчених відкрила так званий бінарний астероїд - два небесних тіла, які пов'язані силами гравітації

Подвійний астероїд розташований між орбітами Марса і Юпітера. Дві його частини обертаються на відстані 96 кілометрів один від одного, пише Science Alert.

Астероїд 2006 VW139 (288P) був відкритий в 2006 році серед безлічі інших об'єктів, але тоді не привернув уваги вчених. Але, як показали недавні спостереження за допомогою телескопа Hubble, у цього астероїда виявилася типово кометна особливість - витягнутий хвіст. При цьому звичайні астероїди складені з твердих порід і хвіст у них не утворюється.

Відео дня

Крім того, Джессіка Агарваль з Інституту досліджень Сонячної системи Товариства Макса Планка і її колеги показали, що 2006 VW139 є не поодиноким тілом, а подвійним, що складається з пари приблизно рівних об'єктів.

"Ми виявили чіткі свідчення процесу сублімації водного льоду під дією посиленого сонячного випромінювання. Те ж саме відбувається при утворенні хвостів у комет", - говорить Джесіка Агарваль.

Дослідники вважають, що астероїд 2006 VW139 розколовся близько 5000 років тому через сильне обертання і потоки пари, які відштовхнули частини один від одного. Але залишається питання, чому подвійні системи, на зразок цієї, можуть утворюватися у внутрішній частині Сонячної системи, тобто до орбіти Юпітера.

Раніше НВ повідомляло, що на Європейському планетарному науковому конгресі запропонували план дослідження астероїдів за допомогою нанозондыв. Ідея вчених полягає в тому, щоб відправити 50 нанозондыв - невеликих космічних інструментів - в пояс астероїдів, який лежить між Марсом і Юпітером, для фотографування і хімічних вимірювань близько 300 великих астероїдів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X