Європейські астрономи вирішили використовувати нанотехнології для дослідження астероїдів

20 вересня 2017, 10:46
На Європейському планетарному науковому конгресі запропонували план дослідження астероїдів за допомогою нанозондів

Ця місія дозволить вченим спостерігати сотні астероїдів протягом декількох років. Представили її дослідники з Фінської метеорологічного інституту, пише Engadget.

Ідея вчених полягає в тому, щоб відправити 50 нанозондів - невеликих космічних інструментів - в пояс астероїдів, який лежить між Марсом і Юпітером, для фотографуванія і хімічних вимірювань близько 300 великих астероїдів.

Відео дня

"Астероїди дуже різноманітні, і на сьогодні ми бачили лише невелику їх кількість з близької відстані. Щоб краще зрозуміти їх, нам потрібно вивчити велику кількість астероїдів "на місці". Єдиний спосіб зробити це - за допомогою невеликих космічних апаратів", - розповіла один з авторів ідеї, Пейко Янхунен з Фінської метеорологічного інституту.

Кожен зонд буде аналізувати шість або сім астероїдів, а потім вирушати назад на Землю, щоб передати дані. Таким чином, немає необхідності встановлювати на апаратах великі антени для передачі даних. Для завершення всієї місії може знадобитися трохи більше трьох років, і, за оцінками дослідників, це обійдеться приблизно в 72 мільйони доларів - дрібниця для космічних місій.

Раніше НВ повідомляло, що в п'ятницю, 1 вересня, гігантський астероїд Флоренс діаметром 4,4 км успішно розминувся із Землею. Небесне тіло пролетіло в 7 млн км від Землі (близько 18 відстаней між Землею і Місяцем).

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X