Астрономи назвали причину аварії марсіанського модуля Schiaparelli

24 листопада 2016, 16:40
В Європейському космічному агентстві вважають: апарат Schiaparelli розбився об поверхню Марса від того, що його навігаційна система невірно визначила висоту

Великий обсяг отриманих ученими даних показує, що вхід Schiaparelli в атмосферу і пов'язане з ним гальмування сталося саме так, як очікувалося. А проблеми почалися через датчик висоти, відзначають в ESA.

Відео дня

Дослідники провели комп'ютерне моделювання, яке показало, що причиною падіння зонда стали перебої в роботі приладу, який вимірював швидкість обертання Schiaparelli. Невірний розрахунок призвів до того, що апарат скинув парашут і задній тепловий щит, потім ненадовго включив гальмівні двигуни, ніби апарат уже приземлився.

Насправді ж Schiaparelli в цей час знаходився на висоті 3,7 кілометра. Доречі, максимальні дані передавалися лише секунду, але цього виявилося достатньо для аварії.

"Повна картина того, що сталося, буде представлена на початку 2017 року в доповіді за результатами незалежного розслідування. Але ми багато чому навчилися у Schiaparelli, і ці дані будуть безпосередньо сприяти другій місії ExoMars, яка розробляється спільно з нашими міжнародними партнерами для запуску в 2020 році", - вважає Девід Паркер, директор пілотованих і робототехнічних досліджень в ESA.

Раніше НВ повідомляло, що 19 жовтня 2016 року Schiaparelli увійшов в атмосферу Марса і, по всій видимості, з-за помилки програмного забезпечення, розбився при посадці.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X