Офіційно: марсіанський модуль Schiaparelli розбився при посадці

24 жовтня 2016, 09:02
Вчені визнали, що не зможуть відновити зв'язок з апаратом Schiaparelli

Апарат Mars Reconnaissance Orbiter виявив місце на поверхні Червоної планети, яке, як вважають, пов'язане з посадкою на поверхню планети модуля Schiaparelli, передає ESA .

Schiaparelli увійшов в марсіанську атмосферу в 14:42 за Грінвічем 19 жовтня для 6-хвилинного спуску на поверхню, але контакт було втрачено незадовго до того, як очікувалося приземлення. Дані, передані апаратом, в даний час аналізуються, щоб зрозуміти, що сталося під час спуску.

Відео дня

У той же час, камери на борту Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) сфотографували ймовірне місце приземленням в Плато Меридіана 20 жовтня. Зображення має роздільну здатність 6 метрів на піксель.

Як видно, на ранніх фото жодних об'єктів немає, а на свіжому, яке було зроблено орбітальною станцією Mars Reconnaissance Orbiter, видно чорну точку. Вчені вважають, що це і є Schiaparelli. Команда продовжує аналізувати дані, передані модулем за допомогою Trace Gas Orbiter з метою визначення причин аварії.Модуль Schiaparelli, названий так на честь італійського астронома Джованні Скіапареллі, відпрацьовував схему посадки для другої частини російсько-європейської програми, запланованої на 2020 рік. В її рамках до Марса вирушать російська посадкова платформа і новий європейський марсохід.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X