Американські вчені виявили несподіваний вплив алкоголю на мозок

2 серпня 2017, 21:00
Дослідники з Каліфорнії вважають, що помірне вживання алкоголю захищає від хвороби Альцгеймера

Вчені окремо наголосили, що дослідження проводилося в основному на білих людях середнього класу, пише Daily Mail .

Вчені відстежували здоров'я 1344 літніх людей, в тому числі 728 жінок і 616 чоловіків, з 1984 по 2013 рік. 99% з них були білими і отримали освіту. Виявилося, що вживання відносно невеликої кількості спиртного, близько 100-150 мілілітрів вина або келиха пива в день, було пов'язано з помітним зниженням ризику хвороби Альцгеймера.

Відео дня

"Це дослідження є унікальним, оскільки ми простежили за змінами в гостроті розуму і пам'яті у літніх чоловіків і жінок і виявили, що вживання алкоголю не тільки пов'язано зі зниженням смертності, а й залишає більше шансів залишитися в ясному розумі в похилому віці", - підкреслила провідний автор дослідження, доктор Лінда МакЕвой.

Вчені відзначають, що серед опитаних учасників було дуже мало людей, що випивали велику кількість спиртного. Тому у дослідників немає даних про те, як впливає на мозок надмірне споживання алкоголю.

"Це дослідження показує, що помірне вживання алкоголю може бути частиною здорового способу життя. Це не означає, що потрібно почати постійно пити спиртне. У багатьох людей є й інші проблеми зі здоров'ям, які тільки посилюються алкоголем", - підкреслив один з авторів роботи, аспірант університету Каліфорнії в Сан-Дієго Ерін Річард.

Раніше НВ повідомляло про те, що данські дослідники знайшли зв'язок між помірним споживанням алкоголю і зниженням ризику діабету другого типу. Дані стосуються вживання невеликої кількості вина рівномірно протягом усього тижня.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X