Будьмо. Вчені з'ясували, що алкоголь може зменшити ризик діабету

31 липня 2017, 11:13
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Данські дослідники знайшли зв'язок між помірним споживанням алкоголю і зниженням ризику діабету другого типу

Дані стосуються вживання невеликої кількості вина рівномірно протягом усього тижня, пише Science Alert.

Результати нового дослідження авторів з Копенгагена засновані на інформації, яку медичні служби Данії зібрали в рамках проекту DANHES. У проекті брали участь близько 70 тисяч жителів країни, при цьому майже дві тисячі з них захворіли на діабет за п'ятирічний період спостережень.

Відео дня

Результати показали, що ті учасники дослідження, які менш схильні до розвитку цукрового діабету, пили 3-4 дні на тиждень. При цьому найнижчий ризик розвитку діабету був у чоловіків, які випивали по 14 порцій спиртного в тиждень і у жінок, які випивають 8-9 порцій на тиждень. Цікаво, що графік зв'язку розвитку діабету і споживання алкоголю нагадує синусоїду: у непитущих цей ризик приблизно такий самий, як і у сильно питущих.

Зв'язок діабету і споживання алкоголю
Зв'язок діабету і споживання алкоголю Фото:

Цікаво, що люди, які випивали часто, але мало, набагато рідше страждали від діабету. Для чоловіків ймовірність розвитку хвороби скорочувалася на 27%, а для жінок - на 32%. При цьому важливим був і тип алкоголю. Чоловіки і жінки, які пили вино, мали найнижчий ризик діабету. Для чоловіків з більш низьким ризиком також пов'язано споживання пива.

З мінусів дослідження можна виділити той факт, що всі учасники проекту DANHES були датчанами, тобто невідомо, чи справедливі висновки для інших країн. Крім того, передбачається, що люди, які помірно п'ють, як правило, здоровіше тих, які не п'ють взагалі.

Окремо підкреслюється, що дослідники не виступають за розпивання спиртного як засіб зміцнення здоров'я. Зокрема, хоча помірне споживання алкоголю дозволяє знизити ризик діабету другого типу, воно впливає на розвиток деяких видів раку.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X