Уже не жарти. Google офіційно закриває соцмережу Google+

2 квітня 2019, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За півроку після анонсу закриття сервісу Google+ материнська компанія Google почала видаляти всі дані про акаунти користувачів у своїй однойменній соцмережі.

Щоб користувачі не визнали заяву за першоквітневий жарт, у Google вирішили розпочати офіційний процес закриття соцмережі Google+ сьогодні, другого квітня 2019-го.

Компанія дещо зволікала з ліквідацією одного зі своїх найбільш неуспішних проектів, адже про закриття Google+ стало відомо ще півроку тому - в жовтні 2018-го.

Відео дня

Як повідомляє Mashable, керівництво Google запланувало початок видалення даних з серверів Google+ в січні 2019-го. "З другого квітня ваші акаунти або будь-які сторінки на Google+ будуть закриті, і ми почнемо видаляти інформацію користувачів з Google+", - зазначали ще тоді представники компанії.

Видалення всього контенту в Google+ триватиме кілька місяців і повністю завершиться в серпні 2019-го, тож дехто з користувачів ще зможе частково мати доступ до своїх акаунтів в цей період.

Як уже згадувало НВ, головною причиною згортання Google+ став витік персональних даних майже 500 тис. користувачів соцмережі восени минулого року.

Повідомлялося, що з 2015-го по березень 2018-го в Google+ існував несанкціонований доступ до акаунтів користувачів, і компанія не одразу оприлюднила інформацію про це, аби довше утримати репутацію.

"Ми виявили та одразу виправили цю помилку в березні 2018 року ... Ми не знайшли доказів того, що будь-кому з розробників було відомо про цю помилку або він зловживав базовим програмним кодом. Ми не мали доказів несанкціонованого використання даних будь-якого профілю", - мовилося в офіційній заяві компанії після витоку.

Google
Фото: Google

У Google пояснили, що програмний збій стався через доступ Google+ до майже 438 сторонніх додатків. Ймовірно, постраждати у відкритому доступі виявилися імена, адреси електронної пошти, професії, стать і вік користувачів.

Бентежитись, за словами менеджерів Google, не було підстав, адже "90% сторонніх сесій тривали менше 5 секунд". У компанії навіть знайшли пояснення, чому вони не попередили про помилку раніше:

"Щороку ми надсилаємо мільйони повідомлень користувачам з приводу приватності і проблем в захисті. У будь-який момент, коли дані атакують, ми спершу проводимо низку легальних процедур і застосовуємо декілька критеріїв, за якими визначаємо, чи варто повідомляти про це ", - написала Google у своєму блозі.

Після інциденту з масовим витоком даних користувачів, інтернет-корпорація з Каліфорнії пообіцяла обмежити доступ розробників до даних пристроїв Android і сервісу електронної пошти Gmail.

Чи виконали в Google свою обіцянку - поки невідомо, але актуальність проблеми зросла, враховуючи нещодавній схожий прокол у Facebook, коли керівництво соцмережі зізналося, що їх розробники мали доступ до паролів акаунтів сотень мільйонів користувачів спрощеного додатку Facebook Lite, десятків мільйонів акаунтів класичного Facebook і десятків тисяч сторінок користувачів Instagram.

Крім обмежень влади своїх розробників, в Google також планували змінити політику конфіденційності для користувачів і всередині компанії. Співробітники корпорації мали б розпочати дотримуватися нових правил, як-от "не передавати або продавати дані користувачів для таргетованої реклами, дослідження ринку, відстеження по електронній пошті" тощо.

Нагадаємо, соцмережа Google+ розпочала роботу в 2011 році. Загалом на її розробку витратили майже $600 млн, і в мережі неодноразово казали про те, що продукт не виправдав витраченого на себе ресурсу.

За 5 років існування соцмережа змогла набрати лише 395 млн активних користувачів, що в рази менше, ніж добовий трафік головних гравців ринку. До порівняння, в 2012-му Facebook придбав перспективний сервіс Instagram за $ 1 млрд, який наразі є однією з найголовніших онлайн-платформ для реклами і має понад 500 млн щоденних активних користувачів.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X