Похорон соцмережі. Все, що потрібно знати про закриття Google+

9 жовтня 2018, 14:03

Google оголосила про закриття своєї однойменної соцмережі Google+. Сервіс не лише не знайшов популярності у користувачів, але і відзначився масовим витоком даних прямо перед своїм закриттям.

Можливо, про це мало хто знає, але, так, у Google дійсно була своя соцмережа. У притаманному Google дизайні мінімалізму і інтуїтивності, Google+ надавала користувачам послуги текстового і відеоспілкування, а також акцентувала увагу на захисті даних аудиторії.

Відео дня

Як то кажуть, за що боролися - на те й напоролися: в низці інформаційних атак, Google все-таки визнав, що в останні три роки до їх соцмережі мали доступ сторонні розробники.

Що сталося?

Днями НВ повідомляло, що з 2015-го по березень 2018-го в Google+ існував несанкціонований доступ до акаунтів користувачів. В результаті, персональні дані 500 тис. зареєстрованих в мережі могли опинитися в руках зловмисників.

За даними ЗМІ, корпорація відразу не стала розкривати інформацію про це, щоб довше зберігати репутацію.

Ми виявили та одразу виправили цю помилку в березні 2018 року

"Ми виявили та одразу виправили цю помилку в березні 2018 года... Ми не виявили доказів того, що будь-якої розробник знав про цю помилку або зловживав базовим програмним кодом. Ми не виявили доказів несанкціонованого використання даних будь-якого профілю", - написали представники компанії компанії.

Наскільки це серйозно?

Звичайно, в порівнянні з нещодавнім витоком даних 50 млн користувачів Facebook - це навіть не соломина в оці, але масштаби цих сервісів також несумірні.

У Google пояснили, що програмний збій стався через доступ Google+ до приблизно 438 сторонніх додатків. Схоже, що під загрозою була так інформація як: ім'я, адреса електронної пошти, професія, стать і вік користувача. Так що, за великим рахунком, навряд чи дата-аналітики дізналися щось нове про аудиторію непопулярної соцмережі.

Очевидно, представники соцмережі запевняють, що турбуватися нема про що, адже, за їх словам, 90% з сторонніх сесій тривали менше 5 секунд. У компанії навіть знайшли пояснення, чому вони не попередили про помилку раніше:

"Щороку ми відправляємо мільйони повідомлень користувачам з приводу приватності і проблем у захисті. У будь-який момент, коли дані атакують, ми спершу проводимо ряд легальних процедур і застосовуємо декілька критеріїв, за якими визначаємо, чи варто повідомляти про це", - написала Google у своєму блозі.

Через це Google+ закривають?

Ймовірно, так. Процедура ліквідації Google+ буде відбуватися наступні 10 місяців з заключним етапом у серпні 2019-го. Хоча, компанія залишить соцмережу доступною для корпоративних послуг.

Менеджери кажуть, що будуть акцентувати увагу на бізнес-клієнтах, додадуть більше тематичних функцій і розкажуть про це докладніше найближчими днями.

Як пише видання The Verge: "Це досить цікавий крок для продукту, який протягом трьох років мав масивну вразливість, вбудовану у базовий програмний інтерфейс".

Як це вплине на інші сервіси Google?

Після інциденту, компанія обіцяє обмеження доступу розробників до інформації пристроїв Android і сервісу електронної пошти Gmail.

У Google також збираються змінити і політику конфіденційності як для своїх користувачів, так і всередині компанії. Розробники тепер зобов'язуються дотримуватися нових правил, на зразок "не передавати або продавати дані користувачів для таргетированої реклами, дослідження ринку, відстеження по електронній пошті" і т.д.

Нагадаємо, соцмережа Google+ існувала з 2011 року. В цілому, на її розробку витратили майже $600 млн, і в мережі неодноразово говорили про те, що продукт явно не виправдав витрачений на себе ресурс. За 5 років свого існування соцмережа змогла набрати лише 395 млн активних користувачів, що в рази менше, ніж добовий трафік головних гравців ринку.

До порівняння, у 2012-му Facebook зміг придбати перспективний сервіс Instagram за $1 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X