У Тайвані почалося виробництво надтонких процесорів для Apple

25 червня 2018, 13:40

Компанія Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. (TSMC) запустила масове виробництво чіпів наступного покоління A12, яке використовує 7-нм технологічний процес.

Глава TSMC С. С. Вей повідомила про старт комерційного виробництва таких чіпів під час технологічного симпозіуму фірми в Тайвані, пише PhoneArena.

Процесор Apple A12, який дебютує в моделях iPhone 2018 року, буде вперше в комерційних гаджетах побудований з використанням 7-нм техпроцесу і стане, за словами керівництва, найважливішим продуктом TSMC в 2018 році. Починаючи з третього кварталу, TSMC почне виробництво 7-нанометрових чіпів з використанням фотолітографії в глибокому ультрафіолеті (EUV).

Відео дня

Також TSMC вже отримала замовлення на 7-нанометрові чіпи від 20 компаній, включаючи AMD, Nvidia і Qualcomm. Більшість з них будуть виконані тільки в першій половині 2019 року, тобто на півроку пізніше, ніж для Apple.

Технологія 7-нм відноситься до щільності транзисторів на чіпі. Використання меншого техпроцесу дозволяє процесорам бути менше, швидше і ефективніше, і з часом може призвести до економії витрат. З ними смартфони зможуть працювати від батареї довше і менше нагріватися.

Поточні провідні процесори на смартфонах, такі як Apple A11 Bionic і Snapdragon 845 Qualcomm, зараз проводяться з 10-нм процесом.

Також наголошується, що компанія TSMC планує почати виробництво чіпів з використанням 5-нм техпроцесу в першій половині наступного року; масове виробництво подібних процесорів може початися вже в другій половині 2019 року. Тайванська компанія має намір вкласти $25 млрд в 5-нанометрові технології.

Раніше НВ повідомляло, що Apple запатентувала нову технологію розпізнавання обличчя, яка буде включати біометричний сканування вен користувача. Така форма біометричної аутентифікації могла б потенційно розрізняти близнят.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X