Новий iPhone визначатиме власника за венами на обличчі

17 травня 2018, 13:06

Apple запатентувала нову технологію розпізнавання обличчя, яка буде включати біометричне сканування вен користувача.

Така форма біометричної аутентифікації могла б потенційно розрізняти близнят, повідомляє Apple Insider.

Управління з патентів і товарних знаків США опублікувало патент у вівторок. Вперше заявка була подана ще 12 листопада 2015 року, патент описує використання інфрачервоного випромінювача та приймача, який може виявляти зразки кровоносних судин нижче поверхні шкіри.

Відео дня

Система складається з оптичного передавача, який випускає декілька імпульсів інфрачервоного світла в бік тіла користувача, наприклад, руки або обличчя. Інфрачервоне світло може проходити через шкіру і відбиватися від вени користувача, при цьому відбите світло захоплюється пристроєм, який здатен приймати інфрачервоні промені.

Потім дані, що генеруються відбитим ІЧ-світлом, обробляються для генерації зображення кровоносних судин в межах певної області. Грунтуючись на часі прольоту імпульсів, цей метод можна також використовувати для створення тривимірної карти поверхні тіла.

У патенті Apple відзначає, що існуючі системи аутентифікації на основі вен для рук вважаються дуже точними "через складність вен в руці". Оскільки зазначені структури є внутрішніми по відношенню до тіла, для людини було б надзвичайно складно створити придатну для використання копію, особливо при використанні разом з іншими біометричними системами.

Оскільки візуалізація вени є використанням безконтактної технології, вона також "полегшує гігієнічні проблеми", пов'язані з іншими системами, які використовують відбитки пальців.

Відзначимо, що поки йдеться тільки про права на нову систему біометричної верифікації. У Apple багато різних патентів, але далеко не всі технології компанії зараз використовуються в випущених продуктах.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X