Це неможливо. Telegram відмовився видати ФСБ ключі для розшифровки листування

2 квітня 2018, 14:04

Представники месенджера Telegram опублікували відповідь Роскомнадзору, де йдеться про відсутність технічних можливостей для передачі ключів шифрування від листувань користувачів.

У відповіді, яку опублікував адвокат творців Telegram Павло Чиков в своєму блозі, описано систему роботи месенджера і доступу до повідомлень користувачів.

"Telegram прийняв рішення знову зійти і роз'яснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав Чіков.

Відео дня

За його словами, адміністратори месенджера в існуючій архітектурі ні за яких умов не мають доступу до інформації, яка дає можливість декодування прийнятих, переданих і (або) оброблюваних з його допомогою електронних повідомлень.

Справа в тому, що Telegram використовує два види чатів - "хмарні чати" і "секретні чати". Повідомлення з "секретних чатів" ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Хмарні чати зберігаються в зашифрованому вигляді, але ніколи не зберігаються в одному місці.

"Створення секретних чатів починається з генерації авторизаційного ключа, при цьому використовується асиметричне шифрування і алгоритм Діффі - Хелмана, при якому з двох створених частин ключа одна ніколи не покидає користувацького пристрою і не передається по каналах зв'язку. Ключі шифрування при цьому регулярно оновлюються, неактуальні ключі - знищуються автоматично", - йдеться в повідомленні представників Telegram.

Адвокат Павло Чиков також нагадав, що Telegram може бути заблокований на території РФ вже 4 квітня.

Раніше НВ повідомляло, що Роскомнадзор відправив Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов'язків організатора поширення інформації". Це сталося через те, що в грудні 2017 року російський суд оштрафував месенджер за відмову передати ключі шифрування ФСБ.

У Telegram є 15 днів на передачу необхідної інформації ФСБ. Згідно із законом, попередження Роскомнадзора - перший етап процедури блокування месенджера на території Росії. Після закінчення 15 днів Роскомнадзор зможе звернутися до суду для блокування Telegram.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X