Початок кінця. Роскомнадзор розпочинає процедуру блокування месенджера Telegram

20 березня 2018, 14:39

Роскомнадзор відправив Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов'язків організатора поширення інформації".

Це сталося через те, що в грудні 2017 року російський суд оштрафував месенджер за відмову передати ключі шифрування ФСБ, пише Meduza.

У Telegram є 15 днів на передачу необхідної інформації ФСБ. Згідно із законом попередження Роскомнадзора - перший етап процедури блокування месенджера на території Росії. Після закінчення 15 днів Роскомнадзор зможе звернутися до суду для блокування Telegram.

Відео дня

Повідомлення Роскомнадзора було відправлено в день, коли Telegram програв позов у ​​Верховному суді про визнання наказу ФСБ щодо передачі ключів шифрування незаконним. Представники месенджера продовжують наполягати на тому, що для доступу ФСБ до листування користувачів необхідне відповідне рішення суду.

"Загрози блокувати Telegram, якщо він не відмовиться від приватних даних своїх користувачів, не принесуть плодів. Telegram буде підтримувати свободу і недоторканність приватного життя", - написав творець Telegram Павло Дуров у своєму блозі.

У грудні 2017 року Telegram оштрафували на 800 тисяч рублів за відмову передавати ФСБ ключі шифрування відповідно до російського "пакета Ярової". Telegram вважає своїм обов'язком зберегти таємницю листування.

Влітку цього року вже був скандал з відмовою Павла Дурова реєструвати Telegram в спеціальному російському реєстрі організаторів поширення інформації, що також загрожувало блокуванням Telegram.

Раніше НВ повідомляло, що юристи громадської організації Роскомсвобода подали в суд колективний позов проти Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ за вимогу керівництву месенджера Telegram надати ключі шифрування листування. Представник Роскомсвободи Саркіс Дарбінян заявив, що "дії ФСБ порушують права позивачів на недоторканність приватного життя і таємницю листування".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X