Китай остаточно відвернувся від Заходу у розвитку штучного інтелекту. Чим це загрожує всьому світу?

ШІ в Китаї (Фото:pandaily.com)
Китайські техногіганти не бажають використовувати західні платформи генерації контенту за допомогою штучного інтелекту (AIGC). Натомість вони створюють власну культуру креативного ШІ. І ось чому це небезпечно.
Уже понад 20 років Китай планомірно захищає своє суспільство від цифрових західних платформ. Маючи власний Google, YouTube, Facebook, WhatsApp
Крім того, плануючи на національному рівні стати провідним розробником штучного інтелекту (ШІ) в найближчі кілька років, Китай вже наступає на п’яти США в найпередовішій з усіх IT-індустрій, які розвиваються.
Очевидно, тому американський уряд лише посилює торговельно-економічне протистояння та блокує продаж Китаю найпотужніших процесорів, які призначені для ШІ-систем.
Показовим став приклад із генеративним ШІ, який залишається однією з обговорюваних тем у співтоваристві останніми місяцями. Йдеться про різні ШІ-платформи для генерації цифрового контенту, а також нові мовні моделі за типом ChatGPT.
Експерти побоюються, що подібні технології ставлять під загрозу авторське право та інші форми захисту контенту від плагіату, створюють нові морально-етичні проблеми і можуть остаточно позбавити користувачів критичного мислення.
Щоб обмежити згубний вплив майбутніх ШІ-технологій, деякі підприємці вже зараз закликають усіх розробників знайти способи «мінімізації ризику потенційно небезпечних технологій, перш ніж починати їх масове впровадження».
Але, схоже, ключові гравці на цьому полі зовсім не зацікавлені у співпраці.
Китайський гамбіт
Днями китайський технологічний гігант Tencent уклав партнерську угоду з Гонконзьким університетом науки та технології. Мета договору — створити дослідницьку лабораторію, яка спеціалізується на генеративному ШІ.