Кляті роботи. Як розвиток штучного інтелекту може призвести до культурного апокаліпсиса

Небезпека нового ШІ (Фото:CC)
Нові інструменти створення контенту за допомогою штучного інтелекту (AIGC) сьогодні викликають масу протиріч у користувачів. Деякі експерти прогнозують, що незабаром такі технології стануть глобальною проблемою людства.
Криза світової економічної системи, що почалася наприкінці XX — на початку XXI століття, стрімко наближає нас до епохи посткапіталізму. Цілком можливо, що ця епоха буде ще сильніше орієнтована на споживання, максимізацію прибутку та обмеження доступу до засобів виробництва.
Сучасні технології не тільки дають можливість замінити людську працю, а й нав’язують суспільству певні моделі поведінки. Раніше NV писав, як штучний інтелект (ШІ) ставить під загрозу авторське право та інші форми захисту контенту від плагіату, створює нові морально-етичні проблеми, а також посилює стереотипи.
Так звані інструменти AIGC, які поступово впроваджуються в пошукові системи, онлайн-комерцію та цифрові послуги всіх видів, можуть остаточно позбавити користувачів критичного мислення.
Такої думки дійшов тайванський підприємець, фахівець з машинного навчання та ШІ Лі Кайфу, який працював на керівних посадах в Apple, SGI, Microsoft і Google.
Нещодавно Кайфу виступив у рамках панелі про розвиток сильного ШІ на платформі дослідницької компанії Montreal.AI. Будучи одним із ключових тайванських інвесторів в IT-індустрію та ШІ-технології, у своєму виступі Лі Кайфу наголосив на потенційних загрозах сучасних розробок у цьому напрямі.