Привид з інтернету. Як нейромережа створила найстрашніший жанр цифрового мистецтва

Лоаб (Фото:supercomposite)
Цифрова художниця зі Швеції за допомогою штучного інтелекту (ШІ) створила зображення жінки з зовнішністю вкрай моторошною, але такою, що заворожує. Згодом це стало окремим жанром цифрового мистецтва.
Так зване ШІ-мистецтво оголило відразу кілька проблем, з якими зіткнеться інтернет-спільнота найближчими роками.
Зокрема, це стосується авторського права й інших форм захисту контенту від плагіату, а також морально-етичної складової роботи ШІ.
Як би там не було, сьогодні нейромережі щохвилини генерують гігабайти медіафайлів, які претендують на роль окремого виду мистецтва.
Деякі з них стали чимось подібним до жанру всередині цього виду. Найяскравіший приклад — Лоаб. Так називають моторошне зображення жінки, яке створила шведська художниця за допомогою ШІ.
Авторка цього цифрового твору заявляє, що Лоаб — не просто чергова «крипіпаста», а «властивість програмного забезпечення, що несподівано виникає», мало не усвідомлена віртуальна істота, «інтернет-привид» або «інтернет-демон», який переслідує користувачів нейромереж.
Історія Лоаб

Створення Лоаб приписує собі користувач Twitter із ніком Supercomposite, в описі профілю якого вказано, що її звуть Стеф Май Свонсон, і вона мультимедійна художниця й музикантка зі Швеції.