Секретна хмара. Google розробляє таємне програмне сховище для бізнесу

7 лютого 2019, 20:00

Google запускає конкурс для розробників, переможці якого отримають $20 тис. за вирішення проблем компанії у сфері конфіденційних обчислень.

Не секрет, що Google - це не тільки популярний пошуковик, але й один з найбільш просунутих IT-гігантів, який розробляє нові способи програмування, штучний інтелект, складні цифрові системи і додатки, які можна застосовувати практично в усіх сферах життя.

Відео дня

У деяких випадках корпорація дозволяє собі купувати окремі стартапи і компанії за мільйони, а то й мільярди доларів, щоб ті ділилися своїми технологіями і продовжували їх розвивати, але вже в екосистемі Google.

Але, іноді, системи є настільки вузькоспрямованими або новими для ринку, що компанія змушена створювати відкриті платформи і залучати будь-яких розробників з усього світу, які можуть хоч чимось допомогти.

Однією з подібних систем є Asylo, - відкритий фреймворк для так званого "конфіденційного програмування" - технології, яка дає змогу створити окреме безпечне середовище для розробки, захищене від інших небезпечних систем.

Google запустила Asylo у травні минулого року, і планує довести технологію до стану окремої захищеної мережі програмування, вся інформація і бази даних якої будуть зберігатися в безпечному замкнутому вузлі - анклаві.

Така система потрібна Google і всім розробникам хмарних технологій, оскільки вони можуть надати іншим великим компаніям і розробникам надійний сервіс для дистанційного зберігання інформації і програмування в найбільших масштабах.

Asylo
Фото: Asylo

Але, незважаючи на те, що Google зробити вихідний код Asylo відкритим для всіх розробників, компанія поки не може реалізувати свій концепт і має багато невирішених завдань.

"Упровадження нової технології утруднено через залежність від конкретного обладнання, складнысть і відсутність інструментів розробки додатків для конфіденційного програмування", - написали директор Google Cloud Engineering Джейсон Гармс і продакт-менеджер компанії Неллі Портер у блозі Google.

Через те, що компанія, навіть з відкритим вихідним кодом, не може самостійно розвинути Asylo до кінцевої мети - сервісу для безпечного зашифрованого програмування - у Google вирішили залучити розробників за винагороду.

Менеджери запустили Confidential Computing Challenge - конкурс з конфіденційного програмування або C3, і пропонують гроші тим, хто зможе вирішити поточні завдання для Google у цій сфері або "значно просунути технологію".

Переможці конкурсу отримають $15 тис. готівкою, $5 тис. на рахунок Google Cloud Platform і "спеціальний подарунок у вигляді пристрою". Якщо Google не збирається використовувати гаджети своїх конкурентів, легко припустити, що це буде або смартфон або ноутбук Pixel.

Реєстрацію охочих відкрито з першого лютого 2019-го за цим посиланням, вона завершиться першого квітня 2019-го.

Крім цього, Google безкоштовно пропонує охочим три практичних програми, які допоможуть почати вивчення конфіденційного програмування на платформі Asylo. Отримати курс можна тут, ввівши код, який представники компанії залишили в блозі.

Нагадаємо, влітку 2018- го команда Google AI Quantum, яка відповідає за розвиток квантових комп'ютерів, презентувала першу версію відкритої платформи Cirq для створення робочих алгоритмів квантового програмування.

Автори ідеї заявляли, що програмне забезпечення Cirq дасть можливість розробникам пропонувати власні квантові алгоритми, без глибоких знань у квантовій фізиці. Google також приєднав Cirq до TensorFlow - іншої відкритої платформи для спрощеної розробки комп'ютерного програмного забезпечення.

Таким чином, розробники отримали можливість протестувати свої квантові алгоритми на симуляторах Google, а сама кампанія призначена для написання програмного забезпечення, яке буде встановлено на справжніх квантових комп'ютерах у майбутньому.

Алгоритми, розроблені на платформі Cirq, команда Google AI Quantum обіцяла тестувати на своєму 72-кубітному квантовому процесорі Bristlecone.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X