Прогнулися. Google буде блокувати заборонені в Росії сайти

7 лютого 2019, 12:00

Американський пошуковик пішов на умови Роскомнадзора та відтепер буде блокувати доступ до заборонених веб-сторінок в Росії.

Минулого тижня НВ писало про те, що в Apple, на відміну від інших іноземних компаній, побоялися конфліктів з російською владою та вирішили підкоритися вимогам їх нового закону.

Відео дня

Попри те, що компанія з Купертіно часто заявляє про високий рівень приватності своїх користувачів та захист їх інформації за будь-яких обставин, тепер бази даних російських клієнтів Apple будуть розташовані в Росії.

ТОВ Эппл Рус, що внесено до реєстру Роскомнадзора, буде відповідати за обробку та зберігання прізвища, імені по-батькові, поштової адреси (адреси доставки), адреси електронної пошти та номера телефону російських користувачів.

На фоні цього, Telegram, Google, Facebook та Twitter, які відмовилися співпрацювати з російською владою та отримали штрафи, виявилися справжніми героями.

Але, тепер, квартет опозиційних інтернет-компаній перетворився на тріо, - після штрафу у $7,6 тис., Google все-таки стане враховувати реєстр заборонених інтернет-ресурсів та виключатиме з веб-пошуку сайти з "протиправною інформацією".

Як передає Habr з посиланням на Ведомости, Google буде видаляти з результатів пошуку посилання на сайти, які, на думку Роскомнадзора, містять заклики до екстремізму, пропаганди суїцидів, є піратськими ресурсами і т.і.

Керівництво Google трималося досить довго, адже подібний регламент для пошукових систем в Росії існує з 2017-го. Каліфорнійська корпорація два роки не підключалася до реєстру, який може цензурувати російський інтернет, за що отримала штраф від Роскомнадзора восени 2018-го.

TVC.RU
Фото: TVC.RU

Повідомляється, що Google нібито і досі не підключений до реєстру, але процес блокування буде проходити вручну. Роскомнадзор повинен кожен день надсилати оновлений список заборонених сайтів, а Google буде розбиратися, чому ці ресурси нелегальні.

Проте, за даними російських ЗМІ, представники відомства підтвердили факт видалення посилань пошукачем, та, за їхніми словами, велика частина заборонених в Росії сайтів вже фільтрується у Google.

Що ж, залишилося сподіватися на Facebook і Twitter, які все ще не погоджуються переносити дані своїх користувачів в Росію, як цього вимагає закон, і як це вже зробили в Apple.

Правда, враховуючи скандали з використанням персональних даних користувачів Facebook, не факт, що бази даних з особистою інформацією зареєстрованих в соцмережі перебувають в безпеці у США.

Нагадаємо, на початку 2019-го Роскомнадзор відновив спроби блокування Telegram в Росії. Відомство початок вносити до реєстру заборонених сайтів тисячі IP-адрес проксі-серверів Telegram, але Telegram продовжує працювати у більшості користувачів.

Збої в роботі месенджера залежали від регіону та операторів мережі, а в деяких випадках провайдери блокували IP-адреси, яких ще не було в переліку Роскомнадзора. Подібне сталося з провайдером МаксимаТелеком, який встановлює бездротову мережу в московському метро.

Через деякий час одну з адрес почали блокувати найбільші мобільні оператори (МГТС, МТС, Мегафон, Yota, Білайн і т.д.), після чого цей проксі-сервер з'явився у вивантаженні Роскомнадзора.

Ймовірно, таким чином тестують систему DPI (Deep Packet Inspection), - технологію фільтрації даних в мережі, яку збирається впровадити Роскомнадзор через своїх підрядників.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X