22 січня, 12:05
Невловимий месенджер. Як Росія знову безуспішно намагається заблокувати Telegram

EPA
У Росії знову блокують Telegram
Після марних спроб держави заблокувати Telegram майже рік тому Роскомнадзор знову намагається обмежити діяльність забороненого месенджера.
Боротьба Роскомнадзора з Telegram вже давно стала справжнім мемом в мережі. Медіа створюють жартівливі ігри, в яких користувачі мають допомогти федеральній службі заблокувати месенджер, а на різних бордах і незалежних платформах користувачі висміюють державну політику.

Але на початку 2019-го, після того як Роскомнадзор начебто перестав цькувати Telegram, відомство знову намагається атакувати додаток і заблокувати його роботу в Росії.
Як повідомляє Habr з посиланням на канал Telegram Info, після деякої паузи Роскомнадзор почав вносити до реєстру заборонених сайтів IP-адреси проксі-серверів Telegram. За останній місяць заблокували кілька тисяч IP-адрес, але Telegram продовжує працювати у більшості користувачів.
Збої в роботі месенджера залежать від регіону та операторів мережі. Повідомляється, що в деяких випадках провайдери блокували IP-адреси, яких ще не було в переліку Роскомнадзора. Подібне сталося з провайдером МаксімаТелеком, що встановлює бездротову мережу у московському метро.
Через деякий час адресу почали блокувати найбільші мобільні оператори (МГТС, МТС, Мегафон, Yota, Білайн тощо), після чого цей проксі-сервер з'явився у переліку Роскомнадзора.
Можливо, це приклад роботи DPI (Deep Packet Inspection), - технології фільтрації даних у мережі, яку збирається впровадити Роскомнадзор через своїх підрядників.
Нагадаємо, блокування Telegram почалося у квітні 2018-го, після відмови месенджера передати ФСБ ключі шифрування від листування користувачів. Тоді Роскомнадзор вніс до реєстру заборонених ресурсів майже 16 млн адрес, через які Telegram обходив блокування.
Заборона викликала акції протесту в Москві на підтримку вільного інтернету.

Пару тижнів тому також стало відомо про те, що засновник Telegram Павло Дуров припиняє роботу компанії Telegram Messenger LLP, яка зареєстрована на Британських Віргінських островах.
Компанія була заснована у 2014-му як основна юридична особа для месенджера Telegram. Влітку 2017-го влада Росії зобов'язала компанію надавати ФСБ ключі шифрування листування користувачів. Після відмови, Роскомнадзор подав позов з вимогою заблокувати месенджер.
Крім Telegram, відмовилися співпрацювати з Роскомнадзором і в Google. Американський пошуковик не підключився до реєстру заборонених інтернет-ресурсів, який виключає з веб-пошуку сайти з "протіправною інформацією". Через це, у жовтні 2018-го Роскомнадзор вирішив оштрафувати Google на 500-700 тис. рублів ($ 7,6- $ 10,6 тис.).
Ну і вишенькою на торті стали адміністративні справи Роскомнадзора проти Facebook і Twitter. Як пише Engadget, керівництво соцмереж не відповіло на запит відомства про зберігання інформації російських користувачів всередині країни в зазначений термін, і тепер їм також загрожує штраф за порушення закону.
Читайте також: Facebook-пастка. Як # 10YearChallenge загрожує безпеці ваших даних