Роскомнадзор розпочав блокування Telegram у РФ

6 квітня 2018, 11:24

Чиновники Роскомнадзора подали позовну заяву в Таганський районний суд Москви про обмеження доступу до інформаційних ресурсів Telegram в Росії.

Творці месенджера порушили одну з статей місцевого закону "Про інформацію", йдеться в повідомленні Роскомнадзора.

"Позовна заява подана в зв'язку з виявленням ФСБ Росії невиконання компанією Telegram Messenger Limited Liability Partnership обов'язків організатора поширення інформації, встановленої п. 4.1 ст. 10.1 Федерального закону "Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації", - зазначили у відомстві.

Відео дня

Ця стаття говорить про те, що "Організатор поширення інформації в мережі Інтернет зобов'язаний зберігати на території Російської Федерації текстові повідомлення користувачів мережі Інтернет, голосову інформацію, зображення, звуки, відео, інші електронні повідомлення користувачів мережі до шести місяців з моменту закінчення їх прийому".

Творець месенджера Telegram Павло Дуров поки не прокоментував позов від російських чиновників.

Раніше НВ повідомляло, що Роскомнадзор відправив Telegram повідомлення "про необхідність виконання обов'язків організатора поширення інформації". Це сталося через те, що в грудні 2017 року російський суд оштрафував месенджер за відмову передати ключі шифрування ФСБ.

У Telegram було 15 днів, до 4 квітня, на передачу необхідної інформації ФСБ. Згідно із законом, попередження Роскомнадзора - перший етап процедури блокування месенджера на території Росії. Після закінчення 15 днів Роскомнадзор отримав право звернутися до суду для блокування Telegram.

За кілька днів до позовної заяви представники месенджера Telegram опублікували відповідь Роскомнадзору, де йдеться про відсутність технічних можливостей для передачі ключів шифрування від листувань користувачів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X