Війна за електрику. Як Google і Amazon стануть лідерами енергетичного ринку

6 лютого 2019, 20:00

Google і Amazon розвивають власні гаджети для енергозбереження. В майбутньому, компанії можуть стати ключовими постачальниками обладнання та послуг на енергетичному ринку.

Енергозбереження і виробництво електрики на поновлюваних джерелах енергії стають одними з найбільш перспективних сфер у сучасному світі. Для підвищення енергоефективності та скорочення споживання ресурсів багато компаній розробляють спеціальне програмне і апаратне забезпечення.

Відео дня

Не хочуть поступатися цією нішею і лідери ринку IT-технологій — Google і Amazon. Як відомо, в 2014-му за $ 3,2 млдр Google придбав Nest Lab — стартап, заснований вихідцями з Apple, який розробляє гаджети і платформи для розумних будинків (інтелектуальні камери, розумні замки, охоронні сигнальні системи, термостати, датчики диму і чадного газу тощо).

Півроку тому керуючий директор Nest пішов у відставку і експерти передрікали, що команда Google Home, яка також розробляє пристрої для розумного будинку, об'єднається з Nest для розвитку і створення більшої конкуренції на цьому полі, зокрема з Apple HomeKit, Samsung SmartThings і, звичайно, Amazon Alexa.

Останні, крім смарт-спікера Alexa, рік тому вирішили підсилитися і заплатити $ 1 млрд за компанію Ring, яка спеціалізується на розумних дверних замках і камерах, а також $ 61 млн за стартап Ecobee, який розвиває просунуті термостати.

Жодна з компаній поки що не заявляє про масштабний вихіді на енергетичний ринок і розроблення спеціального обладнання для енергозбереження, але, фахівці кажуть, що їх увага до голосових помічників і підключених до інтернету пристроїв (IoT) незабаром вплинуть на те, як люди споживають і керують енергією.

Як передає видання Fox News з посиланням на The Wall Street Journal, компанії, які розвивають і контролюють розроблення основного програмного забезпечення і гаджетів для цієї сфери, можуть стати лідерами в постачанні сонячних панелей, акумуляторів, електротранспорту і всього, що буде формувати екосистему розумних будинків.

theendivechronicles.com
Фото: theendivechronicles.com

«Через 10 або 20 років домінуючим постачальником електроенергії в США буде Amazon або Google. Вони можуть забезпечити більш низьку вартість і кращий сервіс», — говорить колишній виконавчий директор американської енергетичної компанії NRG Energy Inc. Девід Крейн.

Крім цього, аналітична компанія Wood Mackenzie порахувала, що витрати на пристрої, що контролюють споживання енергії в приміщеннях перевищили $ 40 млрд в 2018-му і повинні подвоїтися в наступні п’ять років.

Не секрет, що як Google, так і Amazon вже домовляються про партнерство з постачальниками електроенергії в Європі і США. Кілька років тому в Google і зовсім вирішили показати на своєму прикладі, як просунуті технології можуть економити електроенергію для великих корпорацій.

Інтернет-гігант з Каліфорнії за допомогою штучного інтелекту контролював у своєму дата-центрі близько 120 параметрів, за типом управління роботою кондиціонерів, закриття/відкриття вікон, швидкості роботи вентиляторів тощо.

Обробляючи величезний масив інформації про стан обладнання, погодні умови і роботу вентиляції, нейромережа Google допомогла знизити витрати на електрику на 40%.

В кінці 2017-го фахівці з енергетики Террі Соболєвські і Ральф Кавана писали в The New York Times, що кожен рік тільки в комерційних будівлях США, електроенергія на суму близько $ 57 млрд витрачається марно.

До порівняння, доходи бюджету України в 2019 році становлять близько $ 37 млрд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X