Беруть приклад. У Росії заблокували Вконтакте

27 квітня 2018, 10:54

Роскомнадзор випадково вніс до списку заборонених сайтів одну з адрес соцмережі Вконтакте.

Мережеві адреси великих технологічних компаній і інтернет-сервісів з'явилися в "чорному списку" Роскомнадзора в ніч на 27 квітня, пише BBC.

Під блокування потрапили три мережевих адреси соцмережі Facebook і один - соцмережі Вконтакте, а також п'ять адрес компанії Yandex. Відомство пояснило це технічними причинами. Також в списку опинилися мережеві адреси Twitter, Однокласників, Yahoo! і LiveInternet - всього близько двохсот IP.

Відео дня

Ці мережеві адреси потрапили до офіційного реєстру блокувань. У реєстрі забороненої інформації було зазначено, що доступ до адрес обмежений на вимогу Генпрокуратури № 27-31-2018/Ід2971-18 від 16 квітня. Кілька годин по тому адреси пропали зі списку блокувань.

У п'ятницю вранці прес-служба Роскомнадзора пояснила, що блокування IP-адрес зарубіжних і російських соцмереж сталася з технічних причин.

"Короткочасне потрапляння до реєстру окремих IP-адрес було пов'язано з технологічними особливостями роботи системи. Операторам зв'язку дані адреси з метою обмеження доступу не направлялися", - йдеться в повідомленні чиновників.

Нагадаємо, згідно з указом президента Петра Порошенка, підписаного 16 травня 2017 року, в рамках виконання рішення РНБО про введення санкцій проти фізичних та юридичних осіб РФ, в тому числі ряду російських IT-компаній, на території України були заблоковані соціальні мережі Однокласники і ВКонтакте.

Нагадаємо, 13 квітня московський суд прийняв рішення заблокувати месенджер Telegram на території Росії.

17 квітня стало відомо про мільйони заблокованих адрес Amazon і Google, послуги яких Telegram використовує для обходу блокування. Відомо також про перебої в роботі Viber, Однокласників, сервісів Microsoft, VPN і проксі-сервісів і інших.

Також повідомлялося, що "в спробах заблокувати Telegram Роскомнадзор заблокував сам себе ".

Показати ще новини
Радіо NV
X