$34 млрд за Linux. Навіщо IBM заплатила величезні гроші за Red Hat Software

29 жовтня 2018, 13:35

Американський техногігант IBM заявив про придбання підприємства-розробника програмного забезпечення Red Hat Software. Хоч угоду ще не завершено, в мережі вже обговорюють, як злиття IT-компаній змінить ринок хмарних сервісів.

Безумовно, для масової аудиторії світовими лідерами в розробці інформаційних технологій сьогодні є Apple, Google, Microsoft ну або, принаймні, Amazon.

Але останнім часом дедалі частіше став про себе нагадувати комп'ютерний старожил із США - "великий синій" IBM. Кілька тижнів тому компанія похвалилася досягненнями в розвитку квантових комп'ютерів, а днями й зовсім оголосила про одну з найгучніших угод в історії IT-індустрії.

Відео дня

Кого купили?

Після численних чуток у мережі, менеджери IBM підтвердили поглинання розробників програмного забезпечення (ПЗ) на відкритому вихідному коді Red Hat Software.

IBM повинна придбати всі акції Red Hat за ціною $190 за штуку, тобто повна вартість покупки обійдеться їм у $34 млрд доларів. Ця сума не тільки стала однією з найбільших для IT-бізнесу в цілому, але й побила черговий рекорд: раніше ніхто не купував розробників ПЗ за такі гроші.

Чому так дорого?

"Червоний капелюх" було засновано 1995 року, і вже в 2017-му штат компанії розширився до 10,7 тис. співробітників, а чистий прибуток за цей рік становив $253,7 млн. Red Hat також володіє декількома підприємствами, які розробляють корпоративне ПЗ і розвивають хмарні інфраструктури, системи зберігання та стиснення файлів тощо.

Головним продуктом компанії багато років є Red Hat Linux - корпоративна операційна система, заснована на ядрі Linux. Також Red Hat розробляє і підтримує безкоштовний дистрибутив Linux під назвою Fedora (слово взяте з французької мови і символічно означає різновид капелюха).

Fedora - один з найпопулярніших у світі дистрибутивів Linux і є своєрідним тестовим майданчиком для інноваційних розробок, які пізніше інтегруються в корпоративні продукти компанії. Крім цього Red Hat підтримує серверний безкоштовний дистрибутив CentOS - який набув величезної популярності в світі безкоштовного програмного забезпечення.

Red Hat є найбільшим контрибутором у розробці оболонки Gnome, яка застосовується в багатьох популярних різновидах десктопного Linux, а також активно підтримує розробку популярного безкоштовного пакета офісних додатків Libre Office (найвідоміша альтернатива Microsoft Office)

Що буде далі?

Очевидно, що всі розробки Red Hat перейдуть у власність IBM, і, якщо поглинання пройде успішно, саме хмарні обчислення стануть головним вектором розвитку компанії на найближчі роки.

Процес придбання планують повністю завершити тільки до середини 2019-го, але представники IBM поспішили заявити, що їхня компанія стала головним постачальником гібридного хмарного програмування в світі.

"Покупка Red Hat - це зміна правил гри на ринку хмарних послуг. IBM пропонуватиме компаніям єдиний відкритий хмарний сервіс, який відкриє всю цінність хмарних технологій для їхнього бізнесу", - говорить президент IBM Джинні Рометті.

Чи справді це так?

Як уже писало НВ, хмарні технології дійсно є одним з найперспективніших напрямів сучасної IT-індустрії. За різними оцінками, вартість цього ринку незабаром може сягнути $1 трлн.

Але, незважаючи на злиття стовпа апаратного забезпечення IBM з вузьконаправленою Red Hat, цей сегмент уже розділили між собою відомі всім три кити - Amazon Web Service, Google Cloud і Microsoft Azure.

Проте, експерти припускають, що IBM може стати чудовим двигуном для придбаної компанії, оскільки репутація великої корпорації в парі з непоганими продажами і прибутком Red Hat можуть створити новий великий бізнес.

Чим буде жертвувати IBM?

Логічно, що зараз компанія перемкне увагу на нові популярні розробки Red Hat, жертвуючи розвитком своїх дорогих невдалих проектів.

Одним з таких проектів є суперкомп'ютер зі штучним інтелектом Watson, на який в IBM витратили не один десяток мільйонів доларів. Згідно з TechCrunch, майже за десять років, Watson так і не зміг принести реальної користі, а став лише маркетинговим ходом IBM, що відлякало багатьох інвесторів.

Раніше, цього року, суперкомп'ютер опинився в центрі медійного скандалу: медичний журнал Stat опублікував матеріал, у якому йдеться, що Watson давав лікарям "небезпечні і неправильні" рекомендації щодо лікування раку

У цьому сенсі, придбання Red Hat за таку величезну суму може бути цілком виправданим кроком: завдяки угоді IBM отримає шанс знову опинитися на коні у сфері надання традиційних IT-послуг і продуктів.

Що ще купували так дорого?

Варто зазначити, що за всю історію злиттів комп'ютерних компаній, угода IBM і Red Hat стала третьою за вартістю.

Рекордсменом є виробник комп'ютерів Dell, коли в 2016-му керівники компанії купили розробника систем цифрової пам'яті EMC за $67 млрд. На другому місці, як і раніше, розташовується сінгапурський творець напівпровідників Avago Technologies, який у 2015-му поглинув своїх конкурентів зі США - Broadcom Corporation - за $37 млрд.

Проте, як уже було сказано, IBM поставила нову цінову планку в історії покупок розробників ПЗ. На друге місце посунулась Microsoft, яка два роки тому віддала $26,2 млрд за професійну соцмережу LinkedIn. І, відповідно, третю позицію тепер посідають "жалюгідні" $22 млрд, які Facebook заплатила за WhatsApp в 2014-му.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X