Все ще працює. Зонд Чан’е-4 прокинувся після місячної ночі
Посадковий модуль і місяцехід китайського зонда Чан’е-4 у вівторок перейшли в робочий режим, щоб продовжити свою місію на зворотному боці Місяця в шостий місячний день.
Як повідомили в Центрі місячних досліджень і космічної програми при Китайському національному космічному управлінні, посадковий модуль вийшов із сплячого режиму в 18:00 вівторка, місяцехід Юйту-2 - о 02:16 того ж дня, повідомляє агентство Сіньхуа.
Протягом шостого місячного дня дозиметр нейтронного випромінювання і низькочастотний електродетектор, які знаходяться на борту посадкового модуля, панорамна камера, радар-детектор, інфрачервоний спектрометр і детектор нейтральних атомів, які знаходяться на борту місяцеходу, будуть перезавантажувались для подальшого зондування поверхні Місяця.
Чан'е-4 був запущений 8 грудня минулого року і зробив першу в історії людства м'яку посадку в кратері фон Кармана в басейні Південного полюса Айткен на зворотному боці Місяця 3 січня цього року.
Місячний день дорівнює 14 дням на Землі, така ж тривалість і у місячної ночі. Зонд Чан'е-4 перейшов в сплячий режим з приходом місячної ночі через відсутність сонячної енергії.
Посадковий модуль і місяцехід автоматично вийшли із сплячого режиму відповідно до кута підйому сонця, і ключове обладнання на зонді запрацювало.
Раніше НВ повідомляло, що китайський місяцехід Юйту-2 буде працювати довше проектного терміну служби , розрахованого на 3 місяці. 135-кілограмовий ровер Юйту-2 - перший місяцехід на зворотному боці Місяця, а також найлегший серед відправлених до сих пір на Місяць аналогів.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.