Made in China. Китайський місяцехід Юйту-2 пропрацює довше, ніж планувалося

14 березня 2019, 13:53

Місяцехід Юйту-2, як очікується, буде працювати довше проектного терміну служби, розрахованого на 3 місяці.

Зараз місяцехід і посадковий модуль місячного зонда Чан'е-4, перейшли в сплячий режим в середу, коли настала надзвичайно холодна місячна ніч, повідомляє агентство Сіньхуа.

Відео дня

Зонд Чан'е-4 здійснив посадку 3 січня в кратері фон Кармана в басейні Південного полюса Айткен на зворотному боці Місяця. Місяцехід вивчив деякі камені на зворотному боці Місяця, що може допомогти вченим з'ясувати їх походження.

В результаті ефекту приливного захоплення період обертання Місяця навколо Землі збігається з циклом обертання навколо своєї осі, і тому нам видно лише одна її сторона. Зворотний бік Місяця вважається територією з унікальними особливостями, і вчені очікують важливих відкриттів.

135-кілограмовий ровер Юйту-2 - перший місяцехід на зворотному боці Місяця, а також найлегший серед відправлених до сих пір на Місяць аналогів.

Вчені сподіваються, що Юйту-2 зможе просунутися далі для того, щоб відправити більше зображень невідомої місцевості, "послухати" історії, записані в древніх місячних скелях, і знайти більше слідів ранньої історії Місяця і Сонячної системи.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X