Сучасний ковчег. В ООН показали проект майбутнього плавучого міста

9 квітня 2019, 20:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

На конференції Організації об'єднаних націй представили проект плавучого міста, який може вмістити до 10 тис. людей і розрахований на підвищення рівня моря.

Відповідно до недавнього дослідження кліматологів з Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін та Інституту метеорології Макса Планка, кількість вуглекислого газу в атмосфері Землі є рекордною за останні 3 млн років.

Відео дня

Вчені припустили, що через це рівень моря протягом наступних 200 років може піднятися на один-два метри. Про це говорили і експерти з центру екологічних ініціатив Екодім, згідно з дослідженням яких до 2100 року рівень моря підніметься на один метр і значна частина прибережної України буде затоплена.

Одне з рішень проблеми глобального затоплення представили на конференції Організації об'єднаних націй (ООН). Як передає New Atlas, компанія Bjarke Ingels Group (BIG), спільно з некомерційною організацією Oceanix і Массачусетським технологічним інститутом показала концепцію плавучого міста Oceanix City.

"До 2050 року 90% найбільших міст світу будуть схильні до підвищення рівня моря. У більшості прибережних міст будуть затоплені райони, зруйновані будинки і інфраструктура, а мільйони людей будуть змушені переселитися", - зазначено в прес-релізі проекту.

Oceanix City передбачає об'єднання шести невеликих селищ в одне плавуче місто в формі шестикутника, загальною площею в 75 гектарів. Кожне з селищ має вміщати до 1650 осіб, а загальна чисельність міста складе до 10 тис. осіб.

Oceanix
Фото: Oceanix

По суті, основу майбутнього поселення планують прив'язати до морського дна і зробити її з так званого "біокамня" - надміцного матеріалу, який сформований завдяки електроаккумуляції мінералів, розчинених у морській воді.

Місто повинно бути безпечним і витримувати різні природні катаклізми, включно з повенями, цунамі і ураганами п'ятої категорії. Для цього інженери планують споруджувати в плавучому місті невисокі будівлі з низьким центром ваги і використовувати в них міцні екологічно чисті матеріали, на кшталт бамбука.

Компанія BIG вже зробила кілька сучасних проектів, таких як громадський парк Суперкілен в Копенгагені і "звивисті" вежі в Нью-Йорку. Архітектор BIG Бьярке Інгельс розповів виданню Business Insider, що проектування цілого міста дає йому можливість розширити своє бачення і "досягти набагато більшого в такому масштабі".

У Oceanix також нема транспорту на викопному паливі і сміттєвих баків. Інженери планують встановити пневматичні трубопроводи для сміття, яке буде відправляти його на сортувальну і переробну станцію.

Концепція міста передбачає сталий розвиток за рахунок "океанічного сільського господарства", - автори планують вирощувати їжу під поверхнею основних платформ. Планується використання відходів риб для розведення водоростей, вирощування морепродуктів і удобрення ґрунтів.

Oceanix
Фото: Oceanix

За словами керівників проекту, Oceanix City - це прототип, який допоможе людям відчути труднощі, з якими вони повинні будуть зустрітися, наприклад, при переселенні на Марс. Очевидно, що більшість людей в майбутньому залишаться жити на материках, і не всі зможуть пристосуватися до життя на воді.

Нагадаємо, близько 10 років тому інвестор Пітер Тіль (ранній соратник Ілона Маска у електронній платіжній системі PayPal) заснував некомерційну організацію, яка розробляє перше в світі плавучий місто. Поселення розглядається як "Лібертаріанська утопія", яка не має уряду, податків і заохочує свободу особистості і бізнесу.

У травні 2018-го команда Тіля домовилася з владою Французької Полінезії про пілотний проект такого міста. До 2022-го на одному з островів в Тихому океані повинні побудувати близько 300 будинків, які будуть мати власну містобудову і навіть власну криптовалюту - Varyon.

Як і Oceanix City, місто Пітера Тіля матиме використовувати поновлювану енергію і переробляти воду з океану.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X