Нагріли планету. Рівень CO2 в атмосфері є рекордним за останні 3 млн років

6 квітня 2019, 16:05
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Згідно з дослідженням кліматологів з Німеччини, кількість вуглекислого газу в атмосфері є рекордною за останні 3 млн років.

Вчені з Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін та Інституту метеорології Макса Планка вперше створили комп'ютерну модель, яка аналізує клімат за останні 3 млн років, повідомляє Eco Watch.

Відео дня

За їхніми даними, рівень вуглекислого газу (CO2) в атмосфері завжди відігравав ключову роль у формуванні кліматичних умов Землі. Якщо низькі показники СО2 були головним чинником протягом льодовикових періодів, то зараз нарощування кількості вуглекислого газу в атмосфері викликало зворотний ефект.

Кліматологи не тільки визначили, що рівень СО2 в атмосфері зараз є рекордним за останні 3 млн років, а й що діяльність людей стала головною причиною парникового ефекту на Землі.

Один з авторів дослідження Маттео Виллет заявив, що кількість СО2 в атмосфері сьогодні не становила би більше 280 мільйонних часток, якби людина не втрутилась у природні кліматичні цикли.

Насправді, ми маємо близько 410 мільйонних часток вуглекислого газу, і якщо його кількість не продовжить рости, за словами Віллета, протягом наступних 200 років рівень моря може піднятися від одного до двох метрів.

Повідомляється, що схожа ситуація була в період від 5,3 до 2,6 млн років тому (епоха Пліоцен), коли температура піднялася на 3-4 градуси за Цельсієм і рівень моря піднявся на 20 метрів.

Дослідження кліматичного минулого Землі допомагає вченим прогнозувати, що буде з нашою планетою, враховуючи поточні темпи її розвитку.

Нагадаємо, пару місяців тому експерти з центру екологічних ініціатив Екодія опублікували дослідження, згідно з яким до 2100 року рівень моря підніметься на один метр і значна частина прибережної України буде затоплена.

За допомогою цифрових систем моделювання рельєфу, експерти встановили, що найбільше постраждають Крим, Херсонська та Одеська області. Майбутня вода затопить майже 1,2 млн гектарів землі, враховуючи зони відпочинку, промислові та військові об'єкти, сільськогосподарські поля та житлові території.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X