Тіло в діло. П'ять революційних способів майнінгу криптовалют

11 січня 2018, 20:02

Голландські винахідники "пристосували" енергію людського тіла для видобутку криптовалют. Наскільки ефективним вийшов біологічний зв'язок людини з комп'ютером, і які ще «нетрадиційні» способи використовують нині для майнінгу?

Однією з головних проблем видобутку криптовалюти стає надмірне споживання електроенергії. Згідно з даними компанії Digiconomist, для видобутку біткоінів у 2017 році майнери використовували майже 33 Терават електрики. Це більше, ніж деякі окремо взяті держави, причому не маленькі (наприклад, Ірландія).

Відео дня

Надихнувшись незвичайною розробкою голландських вчених, НВ вирішило з'ясувати, які ще незвичайні джерела електроенергії використовують майнери для видобутку криптовалют.

1 Доступ до тіла

Представники нідерландського «Інституту старіння людини» (Institute of Human obsolescence) винайшли спеціальний костюм, який дозволяє акумулювати енергію людського тіла для видобутку різних криптовалют.

Вчені підрахували, що під час відпочинку людина виділяє енергію, що дорівнює в еквіваленті 100 Ватт на годину. 80% цієї енергії витрачається даремно як надмірне тепло.

Під час досліджень, розпочатих в 2015-му році, співробітники голландського інституту змогли витягти 127 Ватт з цієї теплової енергії. Їм знадобилося 37 осіб, які провели 212 годин в костюмах з термоелектричними генераторами.

Отриману енергію вони використовували для постачання електрикою комп'ютерів, які добувають криптовалюти. Щоб зробити проект успішним, вчені добували дешеві непопулярні криптовалюти, для яких потрібна мінімальна кількість електроенергії.

«Ми ніколи не добували біткоіни, тому що це було б марно, використовуючи людську енергію. Ми добували тільки альткоін [альтернативний біткоіни – ред.], І деякі з них виросли в ціні більш ніж на 46 000%. Спочатку це були всього лише центи, а тепер це значна кількість грошей» – розповів засновник інституту Мануель Белтран виданню Motherboard.

Кошти, отримані в результаті експерименту, були поділені так – 80% отримали співробітники інституту і 20% інститут залишив собі.

Згідно з підрахунками оглядача цього видання Деніела Оберхоса, щоб добувати один біткоін на місяць за цією технологією, потрібно витягувати енергію з 44 000 осіб 24 години на добу.

2 А ну дихни

Технологія «Respiratory Mining», розроблена британським дослідником Максом Дуві, базується на зміненому медичному спірометрі – апараті, який вимірює об'єм легенів. Вимірювання базуються на підрахунках кількості вдихів і видихів, які може зробити людина.

maxdovey.com
maxdovey.com Фото:


Створене на основі спірометра обладнання для майнінгу «Breath» дозволяє "конвертувати" енергію дихання в калькуляції мікрокомп'ютерів, які використовуються для підтримки блокчейна Monero і видобутку цієї криптовалюти.

За словами творця цієї технології, такий спосіб майнінгу створений не з метою прибутку.

«Перетворення дихання людини в майнінг заохочує нас до винаходу більш екологічних методів підтримки роботи блокчейна. Цей проект представлений в рамках вигаданої ситуації, де людське тіло стає біологічною системою для виробництва капіталу, а дихання стає універсальною валютою» – написав Макс Дуві на своєму сайті.

3 Палити гуму

У 2017 році американська компанія PRTI, яка займається переробкою використаних автомобільних шин на електроенергію, уклала контракт з майнінг-фірмою Standart American Minig. Тепер, компанія буде постачати електроенергію обладнання для майнінгу різних криптовалют.


Такий спосіб є не тільки додатковим джерелом електроенергії для видобутку криптовалют, але буде і більш щадним для довкілля.

dnpmag.com
dnpmag.com Фото:

4 Вітер на гроші

Інший спосіб електроживлення для видобутку криптовалют винайшов новозеландець Джуліан Олівер.

На відміну від більшості майнерів, Джуліан турбується про можливі кліматичні зміни, викликані парниковим ефектом. Інженер створив обладнання для майнінгу, яке працює завдяки вітряної енергії.

julianoliver.com
julianoliver.com Фото:


Ця майнінг-ферма складається з 6 вітряних турбін, встановлених на спеціальному штативі. Система підключена до комп'ютерів, розташованих у водонепроникних резервуарах.

Джуліан Олівер розповів виданню Motherboard, що він витратив на все обладнання близько $1700, а одержуваний від майнінгу прибуток він буде передавати громадським організаціям, які займаються захистом довкілля.

5 Користь від Tesla

І останній, швидше жартівливий спосіб, винайшов власник електрокара Tesla. Креативний автомобіліст встановив обладнання для майнінгу прямо в багажнику свого авто.

ecomotoringnews
ecomotoringnews Фото:


Дійсно, деякі власники автомобіля Tesla можуть отримувати безкоштовну електроенергію для своїх авто, але, згідно з деякими підрахунками, майнінг-ферма в багажнику Tesla буде споживати близько 58 кіловат на добу. Цю ж кількість енергії споживає автомобіль на 278 кілометрів.

Крім цього, власники Tesla, які не встигли стати учасниками програми з отримання безлімітної безкоштовної електроенергії, можуть отримати тільки 400 кіловат-годин безкоштовної електроенергії на рік.

Таким чином, при установці устатковання для майнінгу, яке буде живитися завдяки електрокару Tesla, власник повинен повністю відмовитися від їзди на своєму автомобілі й постійно заряджати його безкоштовною електроенергією, щоб така майнінг-ферма була прибутковою.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X