Всі затамували подих. Марсохід Perseverance вперше отримав кисень з атмосфери Червоної планети
Новітній шестиколісний марсохід Perseverance зміг отримати кисень з атмосфери Червоної планети. Випробування пройшли 20 квітня, на 60-й день місії.
«Зростаючий список відкриттів Perseverance, новітнього шестиколісний робота NASA на марсіанській поверхні, включає перетворення частини тонкої, багатою діоксидом вуглецю атмосфери в кисень», — пише NASA.
Експеримент відбувся за допомогою дослідного інструменту Moxie — це перша в своєму роді технологія, яка допоможе майбутнім місіям існувати на інших планетах, використовуючи її ресурси.
У NASA відзначили, що це важливий перший крок у перетворенні вуглекислого газу в кисень на Марсі, в подальшому подібні технології зможуть надавати астронавтам повітря, з огляду на те, що атмосфера Червоної планети на 96% складається з вуглекислого газу.
«У Moxie є над чим попрацювати, але результати цієї технології багатообіцяючі, оскільки ми наближаємося до нашої мети — одного разу побачити людей на Марсі», — пише американське космічне агентство.
Надалі очікується, що Moxie витягне кисень ще як мінімум дев’ять разів протягом наступних двох років.
Perseverance приземлився в кратері Езеро 18 лютого. Марсохід повинен шукати ознаки давнього життя на Марсі, а також збирати і зберігати зразки для майбутнього повернення на Землю.
Раніше НВ писав, що 19 квітня апарат Ingenuity здійснив перший в історії політ на двигуні в світі за межами Землі, який астрономи змогли записати на відео за допомогою камер марсоходу.

матеріалів розділу Техно
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.