Пошумів. Марсохід Perseverance записав звуки руху по Червоній планеті

18 березня 2021, 08:01

Марсохід NASA Perseverance вперше записав звуки їзди по поверхні Марса: удари і гуркіт шести металевих коліс робота.

Мікрофон входу, спуску і посадки (EDL) апппарата Perseverance записав понад 16 хвилин звуку під час поїздки 7 березня, яка охопила 27,3 метра на дні кратера Єзеро шириною 45 км на Марсі, заявили представники NASA.

Відео дня

«Багато людей, коли бачать зображення, не розуміють, що колеса металеві. Але коли ви рухаєтеся на цих колесах по камінню, це насправді дуже шумно», - заявила 17 березня Ванді Верма, старший інженер і водій марсохода Лабораторії реактивного руху NASA в Південній Каліфорнії.

Мікрофон EDL також вловив марсіанський вітер і різні дзижчання марсохода. У Perseverance також є другий мікрофон, який є частиною інструменту SuperCam марсохода. Мікрофон SuperCam вже добре себе зарекомендував, записуючи свист вітру і клацання, створювані лазером інструменту.

Запис з мікрофонів EDL і SuperCam показує Марс в абсолютно новому світлі: ніколи раніше робот не фіксував звук з поверхні Червоної планети.

Ці аудіофайли не просто розвага - NASA збирає звуки марсохода в основному для оцінки працездатності всіх систем, щоб переконатися, що під час доставки і посадки нічого не пошкодилося. Крім того, докладні відомості про клацання з SuperCam можуть розкрити важливі характеристики розкритих порід, в тому числі їх твердість і наявність у них покриття.

Вчені сподіваються, що скоро ми зможемо почути більш драматичний звук від одного або обох мікрофонів. Команда місії готується до польоту Ingenuity, крихітного вертольота, який прибув на Марс на череві Perseverance. Марсохід буде спостерігати за випробувальними польотами Ingenuity за допомогою своєї камери Mastcam-Z, і команди розробників мікрофонів заявили, що вони, ймовірно, також спробують задокументувати польоти.

Після того, як Ingenuity відірветься від землі, марсохід всерйоз зосередиться на своїх основних завданнях - пошуках ознак давнього життя і зборі десятків зразків для майбутнього повернення на Землю.

Раніше НВ писав, що 13 березня 2021 року апарат NASA Perseverance скинув на марсіанський грунт свого роду піддон - захисну панель для системи відбору проб.

Для установки піддону марсохід використав свій роботизований маніпулятор, відзначили астрономи.

«Тепер потрібно перевірити мою систему відбору проб, коли її кришка скинута», - заявило NASA від імені марсохода.

Марсохід використовував свій роботизований маніпулятор, щоб отримати зображення знизу. Щоб краще зрозуміти, як працює висувний піддон, NASA також показало, як виглядав цей процес під час тренувального скидання, коли марсохід все ще перебував на Землі.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X