Орвелл відпочиває. Китай бере на озброєння нову систему стеження за громадянами

7 листопада 2018, 20:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Влада Китаю розробила нову технологію, яка може ідентифікувати людей за формою їхнього тіла і за тим, як вони ходять. Нова методика працюватиме в рамках національної системи камер спостереження.

Поки спецслужби Австралії і США звинувачують китайську розвідку в стеженні за користувачами інших країн, всередині своєї держави комуністична партія у відкриту розвиває справжній тоталітарний лад за допомогою сучасних технологій.

Відео дня

Як передає видання The Next Web, одним з останніх рішень влади Народної Республіки стало впровадження системи сканування громадян за ходою і формою їхнього тіла.

Технологію розробила компанія Watrix і її реалізація не буде проблемною для великих міст, на кшталт Шанхая і Пекіна, на вулицях яких вже встановлено десятки мільйонів веб-камер спостереження.

По суті, система стане лише доповненням до діючої методики ідентифікації громадян, для якої необхідно велике зображення обличчя з високою роздільною здатністю. Замість цього, Watrix потрібно чітко зафіксувати тільки те, як людина крокує, можна навіть і ззаду.

"Нам не потрібна співпраця c людьми для того, щоб визначити їхню особу. Систему не можна буде надурити просто кульгаючи, гуляючи широким кроком або згорбившись, оскільки ми аналізуємо особливості всього тіла", - розповів керуючий директор Watrix Хуан Юнчжена Associated Press.

За його словами, технологія може ідентифікувати людей, зростом від 50 см і навіть за умови, що їхнє обличчя закрите.

Навіщо це потрібно?

Систему планують використовувати правоохоронні органи для припинення дрібних злочинів, ідентифікації порушників правил дорожнього руху і злочинців-втікачів.

Незважаючи на це, технологія стеження знову підняла питання про приватність громадян і про те, що ще може зробити влада, для того, щоб контролювати людей.

Як відомо, Міністерство громадського захисту Китаю оголосило про початок роботи системи розпізнавання облич ще три роки тому. Сьогодні в Китаї вже встановили близько 176 млн камер, а до 2020 року кількість цифрових наглядачів перевищить 600 млн.

Передбачається, що система матиме у своєму розпорядженні архів з фотографіями кожного громадянина. З огляду на майже півторамільярдне населення Китаю, це повинна бути найбільша і найвисокотехнологічніша база даних в світі. Сьогодні, база фотографій Китаю має в своєму розпорядженні до 13 терабайт, в той час як повний архів з детальною особистою інформацією не перевищує 90 терабайт.

Китайський техно-тоталітаризм

Як вже було сказано, Watrix стане продовженням "застарілої" технології "Орлине око", яка успішно використовується для затримання злочинців, відстеження порушень правил дорожнього руху та інших протизаконних дій.

Камери зі штучним інтелектом можуть розпізнавати обличчя, а деякі знають навіть вік, расу і стать людини. Кожну особистість будуть ідентифікувати з її автомобілем, родичами, друзями і навіть з людьми, яких вони часто зустрічають.

Через кілька років вся система спостереження повинна бути об'єднана не тільки з правоохоронними органами, а й банками, лікарнями, судами і т.д. Це необхідно для становлення так званого "соціального рейтингу" в КНР, який обіцяли запустити тільки після 2020-го, але вже потихеньку вводять покарання для "несприятливих громадян".

Примітно, що державний рейтинг знижуватимуть не тільки за кримінальні або адміністративні правопорушення, а й за випорожнення в недозволених місцях або за те, що люди рідко відвідують своїх батьків.

Тим, хто попався зі своїми "гріхами" на камеру будуть знижувати рейтинг і забороняти брати кредити, займати високі посади на роботі, залишати межі країни і навіть заводити більше належної кількості дітей.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X