Дуже спритний. Вчені наблизились до розгадки таємниці міжзоряного астероїда

7 листопада 2018, 21:03
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Виявлений торік перший міжзоряний астероїд викликав шквал обговорень у мережі. Деякі вчені припустили, що об'єкт може бути сонячним вітрильником з іншої планети. Виявилося, дивну траєкторію руху астероїда можна пояснити по-іншому.

Як уже писало НВ, рік тому канадський астроном і фізик Роберт Уерік виявив перший міжзоряний об'єкт в нашій Сонячній системі - астероїд Оумуамуа.

Після тривалих спостережень за космічним каменем, вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики так і не знайшли точного пояснення дивній траєкторії польоту астероїда і, чи то жартома, чи то всерйоз, припустили, що Оумуамуа може бути справжнім робочим зондом, який інопланетяни відправили на Землю.

Відео дня

Оскільки астероїд несподівано збільшував швидкість і змінив очікувану траєкторію, проходячи через внутрішню Сонячну систему, вчені висунули версію, що він має штучне походження і блукає по міжзоряному просторі за допомогою просунутого технологічного обладнання.

Але, попри екзотичні прогнози у недавній роботі астрофізиків з Гарварда (за які вхопилися більшість медіа), рух Оумуамуа нашою Сонячною системою може мати більш логічні пояснення.

Хто рухає камінь?

Крива пересування Оумуамуа не схожа на ту, яку зазвичай формують штучні прискорювачі. Проте, поки точно невідомо, що додало астероїду аномального прискорення.

Згідно Gizmodo, об'єкт, довжиною приблизно у 800 метрів і діаметром у 80 метрів, переміщався по гіперболічній траєкторії, адже його швидкість і кут зсуву вказують на те, що він не виходив на орбіту Сонця, а просто влетів і вилетів з Сонячної системи.

Якщо це вже не сила тяжіння нашої головної зірки, - другим найбільш логічним варіантом було те, що Оумуамуа - комета. Але, фахівці відразу відкинули це, оскільки навколо об'єкта не було слідів газу і пилу.

Останнім реалістичним варіантом (який також висловили вчені з Гарварду) залишається прискорення астероїда, за допомогою тиску сонячної радіації. В такому випадку, рушійною силою стали електромагнітні хвилі Сонця.

Попри це, дослідники не відмовляються від гіпотези з інопланетянами.

Що кажуть інші експерти?

Професор фізики з Університету Нью-Гемпшира Чанда Прескод-Вайнштейн розповіла Gizmodo, що "не можна використовувати бренд свого університету для перебільшення неперевірених або спекулятивних результатів".

Інший астроном з Товариства Макса Планка у Німеччині Корін Бейлер-Джонс прокоментував ситуацію для NBC наступним чином: "Ми повинні питати себе "де докази?", а не "де відсутність доказів, які дозволяють висувати нам будь-які гіпотези?".

Хоча, професор астрофізики з Університету Північної Кароліни Кеті Мак також пояснила Gizmodo, що немає нічого поганого у проведенні подібних розрахунків і припущенні різних варіантів, якщо дослідження націлене виключити всі неможливі версії:

"Як читачі, ми повинні розуміти, - якщо версія стає обговорюваною або походить від когось компетентного, - це не означає, що ми повинні сприймати її як кінцевий результат".

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X