Дочекались. Астрономи знайшли астероїд, який може виявитися кораблем інопланетян

5 листопада 2018, 10:48
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Вчені з США знайшли у нашій Сонячній системі перший міжзоряний об'єкт. Експерти припускають, що астероїд з дивною траєкторією руху може бути штучним сонячним вітрильником.

Рік тому канадський астроном і фізик Роберт Уерік виявив перший міжзоряний об'єкт у нашій Сонячній системі - астероїд Оумуамуа.

Після тривалих спостережень за космічним каменем, вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики припустили, що це може бути взагалі не камінь, а "штучний сонячний вітрильник".

Відео дня

У роботі зазначено, що Оумуамуа, ймовірно, має штучне походження і блукає по міжзоряному простору за допомогою просунутого технологічного обладнання, яке використовує сонячну радіацію в якості рушійної сили.

Фахівці прийшли до такого висновку через дивну поведінку астероїда: згідно з попередніми даними NASA, отриманим з телескопа Hubble, об'єкт несподівано збільшував свою швидкість і змінював траєкторію, проходячи через внутрішню Сонячну систему.

Представники Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики розглядають найекзотичніші сценарії і кажуть, що Оумуамуа може бути справжнім робочим зондом, який інопланетяни відправили на Землю.

"Це може бути активною частиною технологій позаземних істот, що прилетіли для вивчення нашої Сонячної системи, так само, як і ми сподівалися дослідити Альфа Центавра з допомогою Breakthrough Starshot та інших схожих проектів", - розповів Universe Today один з авторів роботи професор Авраам Лоеб.

Як пише Evening Standart, англійський космолог Стівен Хокінг прогнозував, що найбільш імовірною формою для міжзоряного космічного корабля буде сигара або голка, оскільки це мінімізує тертя і пошкодження від газу і пилу.

Раніше НВ повідомляло, що Оумуамуа спершу класифікували як комету, але спостереження ESO ("дуже великий телескоп") в Чилі та інших обсерваторіях не виявили у нього ніяких ознак кометної активності і підтвердили, що унікальний об'єкт подорожував у космосі мільйони років.

Астрономи тоді з'ясували, що астероїд витягнутий, і його довжина приблизно в десять разів більше за ширину. Біля темно-червоного каменю також не знайшли ніяких ознак активності або найменших слідів пилу.

На думку дослідників, Оумуамуа є щільним, можливо, кам'яним або навіть металевим тілом, без води або льоду, а його поверхня потемніла і почервоніла під впливом космічних променів.

Попередні обчислення орбіти показали, що він прийшов приблизно з боку яскравої зірки Веги у північному сузір'ї Ліри.

Досі, найвідомішим штучним об'єктом у космосі, який шукає позаземні цивілізації, був зонд NASA Voyager. Апарат запустили у 1977-му і сьогодні він є найбільш віддаленим від Землі об'єктом, що створила людина.

Попри те, що Voyager вже пролетів понад 20 млрд км і став першим космольотом за межами Сонячної системи, найближчими роками зонд перестане функціонувати, і з ним буде втрачений зв'язок.

На борту Voyager є носій з важливими даними про флору і фауну Землі, людину і навіть структуру молекули ДНК. Головна мета місії - передати інформацію потенційним інопланетним істотам.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X