Астрономи вперше в історії змогли вивчити міжзоряний астероїд

21 листопада 2017, 14:52
Вчені NASA довели міжзоряне походження незвичайного астероїда, який прилетів в Сонячну систему з іншої галактики

Небесне тіло отримало позначення 1I/2017 U1, де I означає interstellar, "міжзоряний", а також ім'я Оумуамуа, пише Mashable.

Спочатку об'єкт був класифікований як комета, але спостереження в ESO і в інших обсерваторіях не виявили у нього жодних ознак кометної активності. Спостереження на дуже великому телескопі ESO в Чилі і в інших обсерваторіях світу показують, що цей унікальний об'єкт подорожував в космосі мільйони років.

Відео дня

З'ясувалося, що навколо своєї вісі астероїд обертається з періодом в 7,3 години, при цьому його блиск змінюється у десять разів. Це означає, що він витягнутий, довжина його приблизно в десять разів більша за ширину. Попередні обчислення орбіти астероїда показали, що він прийшов приблизно з боку яскравої зірки Веги в північному сузір'ї Ліри.

"Незвично великі зміни блиску означають, що об'єкт має дуже витягнуту форму: його довжина приблизно вдесятеро більше ширини, зі складними, викривленими контурами. Ми встановили також, що колір цього тіла темно-червоний, як у об'єктів зовнішніх областей Сонячної системи, і підтвердили повну відсутність у нього будь-якої активності, не знайшовши навколо нього жодних слідів пилу", - розповідає Карен Міч з Інституту астрономії на Гаваях.

На думку дослідників, Оумуамуа є щільним, можливо, кам'яним або навіть металевим тілом, без будь-яких ознак води або льоду, а його поверхня потемніла та почервоніла під впливом космічних променів протягом мільйонів років.

Раніше НВ повідомляло, що об'єкт під назвою C/2017 U1 було вперше виявлен 18 жовтня обсерваторією PANSTARRS 1. Вченим вдалося приблизно визначити розміри небесного тіла - близько 400 метрів в діаметрі, а також припустити, що воно є саме астероїдом, а не кометою.

Показати ще новини
Радіо НВ
X