Знають, коли атакувати. В ОАЕ показали безпілотників-камікадзе, які працюють групою

23 лютого 2022, 16:31

Компанія HALCON продемонструвала можливості своїх безпілотних літальних апаратів у перший день виставки та конференції з безпілотних систем ( UMEX) в Абу-Дабі.

Група безпілотників можуть використати технологію штучного інтелекту для обміну інформацією один з одним і літати стійким строєм до своєї цілі, повідомив генеральний директор HALCON Саїд Аль Мансурі.

Відео дня

«Щойно ціль ідентифікована, серед роя приймається рішення, і на основі розміру, форми та категорії цілі вони вирішують, скільки дронів необхідно для знищення цілі, наприклад, два, чотири або п'ять, а потім вони починають наближатися до цього», - сказав Аль Мансурі.

Аль Мансурі додав, що рій може атакувати як статичні цілі, так і цілі, що рухаються, а також виконувати складні місії.

«Дрони обладнані для роботи на крейсерських швидкостях, що забезпечують успіх місії зі значною дальністю зв'язку та здоровою тривалістю польоту. Крилаті безпілотники з розмахом крил 1,44 м та довжиною 1,25 м можуть бути розгорнуті за лічені секунди», - йдеться у прес-релізі компанії.

HALCON є частиною групи EDGE, конгломерату, яка є основним виробником оборонних технологій в ОАЕ. Аль Мансурі додав, що HALCON увійде до всіх «секторів озброєнь», охоплюючи землю, повітря та море.

Рой запускається з пускової установки з 21 трубчастою напрямною. Їхня максимальна злітна маса — 7,7 кілограма. Розробники кажуть, що боєприпаси вміють ділитися один з одним інформацією та літати стійким строєм.

Раніше НВ писав, що в Канаді створили модуль для дрону, який перетворює мобільні телефони на рятувальні маяки, які можна виявити навіть коли телефон знаходиться поза мережею.

Новий модуль під назвою Echo SAR призначений для того, щоб дрони могли шукати тих, хто вижив після стихійного лиха.

Модуль Echo SAR (пошуково-рятувальний) розроблений канадською фірмою Robotics Center та вироблений Teledyne FLIR Defense. Він включає систему виявлення мобільних телефонів Artemis, розроблену британською компанією Smith Myers, яка займається стільниковими технологіями.

Хоча Artemis вже використовується в пілотованих літаках, це перша версія технології, яку можна нести на борту невеликого дрону. Фактично Echo SAR створений спеціально для використання на квадрокоптерах Teledyne R80D SkyRaider та SkyRanger R70.

Показати ще новини
Радіо NV
X