Навіть поза зоною. Канадські інженери навчили дрон шукати людей за телефонними сигналами

17 лютого 2022, 12:00

У Канаді створили модуль для дрону, який перетворює мобільні телефони на рятувальні маяки, які можна виявити навіть коли телефон знаходиться поза зоною.

Новий модуль під назвою Echo SAR призначений для того, щоб дрони могли шукати тих, хто вижив після стихійного лиха.

Модуль Echo SAR (Пошуково-рятувальний) розроблений канадською фірмою Robotics Center і вироблений Teledyne FLIR Defense. Він включає систему виявлення мобільних телефонів Artemis, розроблену британською компанією Smith Myers, яка займається стільниковими технологіями.

Відео дня

Хоча Artemis вже використовується в пілотованих літаках, це перша версія технології, яку можна нести на борту невеликого дрону. Фактично Echo SAR створений спеціально для використання на квадрокоптерах Teledyne R80D SkyRaider та SkyRanger R70.

Повідомляється, що коли один із дронів пролітає над місцем лиха, встановлений на шасі модуль може захоплювати сигнал будь-яких мобільних телефонів у цьому районі — не має значення, чи вони знаходяться в зоні роботи доступної мережі. Мало того, що розташування телефонів відображається на карті, з користувачами цих телефонів можна спілкуватися за допомогою SMS.

Сам модуль використовує операційну систему Linux, важить 1,04 кг, має 32 ГБ вбудованої пам'яті та може працювати у діапазоні температур від -20 до 50 °C.

Поряд з його використанням на місцях стихійного лиха, деякі з інших запропонованих застосувань модуля включають пошук людей, які загубилися в пустелі, виявлення порушників у таких місцях, як прикордонні переходи, та відстеження переміщень бригад лісових пожежників або інших наземних груп.

Раніше НВ писав, що американська компанія General Dynamics Land Systems представила прототип наземного робота TRX в конфігурації для запуску безпілотних боєприпасів Switchblade.

TRX включає два блоки по 13 пускових труб для дронов Switchblade 600, а також два інші масиви, кожен з яких містить 12 трубок, здатних запускати менші Switchblade 300. У нього також є безпілотний літальний апарат типу квадрокоптер, який забирається всередину, коли він не використовується .

Що відрізняє барражуючі боєприпаси, такі як Switchblades, від більш традиційних дронів і ракет, так це те, що вони можуть вести розвідку або іншим чином шукати потенційні цілі, що цікавлять, а потім завдавати ударів безпосередньо по них.

У такій конфігурації TRX зможе вести розвідку, спостереження та брати участь в ударних операціях.

Показати ще новини
Радіо NV
X