Військовий безпілотник. Український стартап розробив недорогий дрон-перехоплювач

22 січня 2021, 12:00

Київський стартап використовував недорогі технології боротьби з дронами для створення безпілотної авіаційної системи відстеження цілі в польоті і нанесення удару.

Система складається зі спеціального дрона, який знищує інші дрони, атакуючи їх в повітрі, повідомляє профільний портал Defence blog.

Згідно стартапу, після пуску на першому етапі польоту дрон-перехоплювач піднімається на задану висоту і після цього переходить в горизонтальний політ для досягнення максимальної швидкості перехоплення.

Відео дня

Система-перехоплювач дронів оснащена набором датчиків для виявлення, відстеження і перехоплення цілей. Для виявлення цілей комплекс використовує зовнішню систему цілевказівки (радар, оптичні детектори і так далі). Він та інші датчики в реальному часі передають інформацію про порушника (азимут, висота, курс та інші дані) на блок управління перехоплювачем.

Блок управління аналізує інформацію, визначає ступінь можливої загрози і приймає рішення атакувати ціль самостійно (автоматично) або по команді операторів, в залежності від конфігурації комплексу.

Коли мета знаходиться на відстані 20 метрів, дрон наводиться на ціль. Оскільки швидкість у дрона велика, траєкторія дрона практично не змінюється і він заноситься біля цілі, на відстані приблизно 3 м. Дрон активує бойову частину і вражає ціль. Після атаки цілі дрон повертається у вихідну точку і здійснює вертикальну посадку.

Також наголошується, що бойова частина буде опціональною, з різними доробками для різних типів цілей і режимів роботи.

Варто зазначити, що проект шукає інвестора або партнера для завершення розробки і налагодження серійного виробництва.

Раніше НВ писав, що Україна на даний момент шукає майданчик турецькому виробнику Bayraktar для підприємства з виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).

«Турецька сторона готова зробити інвестицію. Їм від нас необхідна площадка з відповідними вимогами, на якій вони побудують підприємство, яке в підсумку потім буде виробляти ці апарати », — сказав віце-прем'єр — міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський.

Уруський уточнив, що такий змінений підхід турецька сторона представила недавно, а раніше вона готова була розмістити виробництво на одному з підприємств Укроборонпрому.

Віце-прем'єр уточнив, що на підприємстві Bayraktar в Україні будуть працювати українські інженери та конструктори, і воно отримає право продажу БПЛА як на українському, так і на інших ринках.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X