Дачник — теж людина. Огляд роутера TP-Link Archer MR400

7 травня 2019, 07:02
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Пробуємо TP-Link Archer MR400 — роутер з підтримкою 4G, похідний варіант для дачі та подорожей, а також для тих районів неосяжної України, де мобільний інтернет працює краще, ніж провідний.

Жителям Києва та інших великих міст ця думка може здатися смішною. Але факт залишається фактом. З моменту появи 3G і, особливо, 4G у деяких українців нарешті з'явився... хоч якийсь інтернет.

Відео дня

У деяких місцях якість зв'язку через провідний інтернет є поганою навіть у 2019 році. З огляду на доступні ціни на безлімітні (або просто об'ємні) тарифні плани у наших стільникових операторів, часом простіше користуватися мобільним інтернетом навіть вдома.

Роздати його, звичайно ж, можна з будь-якого сучасного смартфона.

Але тут є свої нюанси. Для смартфона роздача інтернету — завдання непрофільне. Він буде грітися, швидко розряджатися, та й самі залізо і софт смартфона не оптимізовані під роздачу мережі відразу для декількох інших пристроїв, що активно споживають трафік.

TP-Link Archer MR400 (Фото: НВ)
TP-Link Archer MR400 / Фото: НВ

Зрозуміло, можна купити USB-модеми або користуватися компактними роутерами.

Але якщо ви шукаєте стаціонарне рішення з роздачі мобільного інтернету (як звучить!) для дому або офісу, то чому б не використати стаціонарний роутер.

Вам просто потрібна модель, в яку можна вставити сім-карту, а в іншому використовувати як звичайний роутер.

Я протягом місяця використовував вдома і на дачі роутер TP-Link Archer MR400 вартістю 3199 грн. І ось, що з цього вийшло.

TP-Link Archer MR400 — що сподобалося

Як завжди, у TP-Link дуже добре написаний софт і грамотно продумані налаштування. Тому ввімкнути роутер і налаштувати його під себе можна за лічені хвилини. Упевнений, що це легко вийде навіть у тих, хто не має досвіду роботи з такими пристроями.

Є можливості налаштування мереж у діапазанах 2,4 ГГц і 5 ГГц. З огляду на те, що сучасні смартфони і ноутбуки вміють працювати в мережах 5 ГГц, це важливо.

TP-Link Archer MR400 (Фото: НВ)
TP-Link Archer MR400 / Фото: НВ

Сподобався рівень прийому сигналу вбудованою антеною 4G. У мене на дачі при використанні звичайних смартфонів Київстар і Vodafone присутні у вигляді жалюгідної подоби нормальної мережі, а про lifecell взагалі згадувати не хочеться — мережу видно, а конекту немає взагалі.

TP-Link Archer MR400 трохи виправляє цю ситуацію. За якоюсь незрозумілою мені логікою, Київстар працювати краще не став, зате Vodafone виявився цілком придатним для використання, і навіть вийшло почитати пошту використовуючи мережу lifecell. Фантастика, я вам скажу.

У себе вдома при повному прийомі Київстар я спробував роздати інтернет на два ноутбуки та телевізор зі Smart TV одночасно. Вердикт — сили вбудованого заліза вистачає для того, щоб роздавати відео на три пристрої. Аби інтернету вистачало, так би мовити.

У цьому перевага роутера перед смартфонами, які начебто теж здатні роздавати інтернет. Вони в таких ситуаціях часто "захлинаються", частина підключених пристроїв починає "тупити" і т.д.

Тут варто прояснити. Ви навряд чи відчуєте цю перевагу, якщо зазвичай просто роздаєте мобільний інтернет для свого ноутбука. Роутер виправданий, коли йдеться про одночасну роботу декількох пристроїв і досить серйозні навантаження.

Ну і звичайно, перевагою таких моделей роутерів як TP-Link Archer MR400 є універсальність. Ви можете використовувати його вдома як свій основний роутер, до якого підключено провідний інтернет. А в разі аварії у провайдера, просто використовуєте мобільний інтернет. Такий собі резервний варіант інтернету на всі випадки життя.

TP-Link Archer MR400 — що не сподобалося

Дизайн цього роутера залишив мене байдужим. Так, він добре скроєний і добре зібраний. Але він виглядає як "просто роутер". Без усіляких викрутасів.

Ні, я не прошу від такого пристрою такої ж футуристичності, що у значно більш дорогого TP-Link Archer C5400.

TP-Link Archer MR400 (Фото: НВ)
TP-Link Archer MR400 / Фото: НВ

Але є роутери за приблизно такі ж гроші, які виглядають більш стильно. Наприклад, ось Tenda AC15.

Не сперечаюся, що для багатьох людей прагматичного складу сама по собі розмова про дизайн такої утилітарної речі, як роутер, здається абсурдною. Але ми ж відрізняємося від тварин в тому числі і тим, що цінуємо красу. Втім, щось я відволікся.

Загалом, дизайн TP-Link Archer MR400 не його сильна сторона. За 3 тис грн можна було надати йому більше шарму, на мій погляд.

Крім того, глянцевий пластик верхньої кришки роутера є просто магнітом для пилу й ідеальним засобом для вправи, наприклад, вашої дитини в дактилоскопії: "Бабусю, потримай-но цей роутер... все, тепер у мене є твої "пальчики".

Загалом, акуратисти будуть незадоволені. Роутер доведеться постійно протирати.

Вердикт НВ
8 / 10

TP-Link Archer MR400 коштує великих грошей, як для роутера (більше 3 тис грн), але цілком відпрацьовує їх. За умови, звичайно, що вам дійсно потрібно на повну використовувати мобільний інтернет. Як просто резервний пристрій на випадок, коли провідні мережі не працюють, цілком можна купити щось подешевше.

poster
Підписатись на щоденну email-розсилку
матеріалів розділу Техно
Розсилка про те як технології змінють світ
Щопонеділка

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X