Гаджети

9 грудня 2021, 07:03

НВ Преміум

Менше, швидше та зі штучним інтелектом. Якими будуть смартфони за 10 років?

Смартфони вже давно стали невід'ємною частиною нашого життя. Однак покажіть сучасним дітям телефон, яким ви користувалися році так у 2005 — подив на їхніх обличчях гарантовано. Якими вони будуть через 10 років?

Згадайте свій перший мобільний телефон. Швидше за все, це була велика чорна трубка, повідомлення з якої відправлялися лише латиницею. У 2000-х почали масово з'являтися кольорові телефони. Перша завантажена музика, дивні «смішні» ролики, дикі картинки і, звичайно ж, ігри.

Промотайте ще на 10 років уперед — і у вас в руках вже непоганий телефон, на якому міститься якщо не вся, то добра частина вашої музичної бібліотеки; можна швидко передавати файли і навіть виходити в інтернет.

А тепер уявіть, що у нас буде у 2030-х. Уявили? Ось і нам складно.

Передплатіть, щоб прочитати повністю

Нам необхідна ваша підтримка, щоб займатися якісною журналістикою

Передплатити
Перший місяць 1 ₴. Відмовитися від передплати можна у будь-який момент

Щоб спробувати візуалізувати смартфони майбутнього, видання Gizmodo поспілкувалося з експертами, які набагато краще розбираються в цій темі. Як мінімум тому, що вони працюють над розробленням цих пристроїв. НВ пропонує короткий переказ матеріалу.

UX-дизайнер та співавтор книги «Зручність для користувача: як приховані правила дизайну змінюють те, як ми живемо, працюємо і граємо» Кліфф Куанг припускає, що через 10 років смартфон може стати лише одним із пристроїв замість єдиного головного гаджета в нашому житті.

Раніше цю нішу займали комп'ютери — саме вони дозволяли нам працювати, розважатися та спілкуватися з будь-якою людиною за допомогою інтернету. Однак згодом мобільні телефони не просто замінили ПК — вони стали на одну сходинку, дозволяючи нам виконувати одні й ті самі завдання на різних пристроях, по суті, у паралельних світах.

«Нині існує безліч ініціатив для подальшої прив'язки людей до їхнього телефону. Багато компаній зацікавлені у збереженні цієї моделі. Однак нам лише належить побачити, як усе розвиватиметься далі», — каже Куанг.

Зараз ми рухаємося до ще більшого розгалуження технологій, які обертатимуться навколо центрального вузла, що їх об'єднує — смартфона. Він, як і зараз, буде домінувальною технологією, проте поступово ми будемо переключатися на щось більш вузькоспрямоване.

Куанг вважає, що фільм Вона з Хоакіном Феніксом у головній ролі, чий герой починає зустрічатися з операційною системою під управлінням штучного інтелекту. Він спілкується з нею буквально кожної секунди, адже ОС не існує строго в комп'ютері, смартфоні або якомусь іншому певному пристрої — вона існує всюди.

«За великим рахунком, телефон у тому вигляді, в якому ми його знаємо, це артефакт, продиктований технологіями початку-середини 2000-х років. Нам не потрібні чорні коробки у сумках та кишенях. Нам потрібен доступ, спілкування та зв'язок. У міру розвитку технологій змінюються форма та можливості наших пристроїв», — говорить Одрі Барнс, професор промислового дизайну з Університету Джеймса Медісона.

Він вважає, що майбутнє смартфонів розвиватиметься у бік VR та AR-технологій. Таким чином розвиватиметься взаємозв'язок соціальних мереж та реальності за допомогою звуку, тактильних відчуттів, візуальних ефектів.

Поступово з'являються нові технології, які можуть розширити розуміння смартфона як такого. Гнучкі матеріали, голографічні проєкції, розумні годинники та окуляри — протягом 10 років усе це буде вдосконалено так само, як і смартфони. Накладіть на ці технології розпізнавання облич, бездротових з'єднань та квантових обчислень і отримайте наше майбутнє, підкреслює Барнс: «Ми вже досягли точки, коли нам не потрібно носити із собою гаджети».

«Прямо зараз наші телефони взаємодіють абсолютно з усім, що нас оточує — у нас є розумний годинник, біометричні пристрої, QR-коди, пристрої розумного будинку тощо. Зрештою телефон стане вашим мостом у розширене середовище, частиною якого ми поступово стаємо. Смартфон найближчим десятиліттям стане вашим ключем до розширеного світу майбутнього», — каже Ентоні Ріл із детройтського Коледжу креативних досліджень (College of Creative Studies).

Він явно натякає на розвиток метавсесвіту, про які дедалі активніше говорять керівники найбільших технологічних компаній світу.

Ріл вважає, що дизайн смартфонів буде спрямований на їх зменшення. Домогтися цього розробники зможуть за рахунок зменшення батарей, які завдяки покращенням зможуть займати набагато менше місця в телефоні.

Другие новости

Всі новини